25 mei 2025 , 07:00 - Fouad Badel - Sport
De Marokkaanse bondscoach Walid Regragui staat voor een lastige klus: een selectie samenstellen voor de oefenduels in juni. Tegenstanders zijn Tunesië en Benin, maar de échte uitdaging is het ontbreken van diverse sterspelers. Velen van hen zijn met hun clubs actief op het Wereldkampioenschap voor clubs in de Verenigde Staten, dat tegelijkertijd plaatsvindt.
Grote namen als Brahim Diaz (Real Madrid), Achraf Hakimi (PSG) en doelman Yassine Bounou (Al Hilal) zijn er daardoor waarschijnlijk niet bij. Toch ziet analist Abderrahim Ouchrif het als een kans, zo vertelt hij aan Al3omk. "Het geeft de coach de tijd om vervangers en nieuwkomers te testen en hun capaciteiten te zien," aldus de expert.
Lees ook: Achraf Hakimi en Brahim Diaz afwezig tegen Tunesië
Een sterke reservebank is cruciaal voor de komende Afrika Cup, benadrukt Ouchrif. "We hebben een selectie nodig die niet onderdoet voor de basiself." Deze oefenwedstrijden zijn volgens hem de ideale gelegenheid om die breedte te testen en nieuwe spelers te laten wennen aan het team en de tactiek.
Lees ook: Nieuw stadion in beeld voor oefenduel Marokko-Tunesië
Mogelijke nieuwe gezichten die de lege plekken kunnen opvullen zijn Ayoub Bouaddi, al is zijn definitieve keuze voor Marokko nog onzeker, en Mohamed Chibi. De Atlas Leeuwen spelen hun wedstrijden op 6 en 9 juni in het stadion van Fez. Het wordt een belangrijke test voor de diepte en veerkracht van de selectie.
Marokkaanse soldaten ingezet om Gaza te beveiligen?
Algerije geschokt: 2 jaar cel voor dragen Marokkaans t-shirt
Hof bevestigt lichte straf voor moord op 6-jarige Hidaya in Noord-Marokko
Macabere vondst in Nador: Spanjaard lag dagen dood in woning
Marokkaans paspoort verstevigt positie in nieuwe wereldranking
Marokko vervolgt Algerijnse fan voor verscheuren bankbiljetten
Hof bevestigt lichte straf voor moord op 6-jarige Hidaya in Noord-Marokko
Marokko vervolgt Algerijnse fan voor verscheuren bankbiljetten
Youssef En-Nesyri moet Everton redden
Hachim Mastour maakt bittere balans: "Behandeld als geldmachine!"
Historisch! Atlas Leeuwen verpulveren Nigeria, nu finale Afrika Cup 2025!
Utrecht vreest gratis vertrek El Karouani, speler 12,9 miljoen euro waard
Marokko op 5e plek in FIFA-ranking?
Harde analyse Afrika Cup-arbitrage: Marokko zwaar benadeeld