24 maart 2025 - 19:40 - Marokko
De autoriteiten van de stad Tinghir bereiden zich voor op de lancering van een ambitieus project om de Todgha-kloven, die zijn geclassificeerd als ecologische, toeristische en culturele site, te transformeren om er een vooraanstaande toeristische bestemming van te maken en de economische en sociale ontwikkeling van de provincie te stimuleren.
Het project stond centraal in de discussies tijdens een bijeenkomst die donderdag werd gehouden op het hoofdkantoor van de prefectuur van de provincie Tinghir, waaraan een vertegenwoordiger van het Marokkaans Bureau voor Toeristisch Ingenieurschap, het ingenieursbureau dat verantwoordelijk is voor het project, en provinciale en regionale functionarissen deelnamen. Bij die gelegenheid benadrukte de burgemeester van de gemeente Todgha al-Olya het belang van dit project, dat de kloven zal verbeteren en ze een internationale reputatie zal geven.
Lees ook: Marokko pakt uit met mega-hotelplan
Tijdens de sessie gaf het ingenieursbureau een gedetailleerde presentatie van het project, met informatie over de bescherming van de site, de milieuspecifieke kenmerken, de beveiliging van de routes en de verbetering van de veiligheid, evenals de stimulering van de toeristische gebieden.
Het project omvat met name de aanleg van een hangend platform van glas, de "Skywalk", dat bezoekers een onvergetelijke toeristische ervaring zal bieden, evenals diverse avontuurlijke activiteiten zoals tokkelen en bungeejumpen, en de aanleg van een verlichtingssysteem voor de kloven om de site ’s avonds in een sprookjesachtige plek te veranderen.
Lees ook: Marokko’s mooiste natuurwonderen
Het project omvat ook de aanleg van een recreatiegebied met speel- en ontspanningsruimtes voor gezinnen, een traditionele markt voor de tentoonstelling en verkoop van ambachtelijke en lokale producten, kiosken met lokale culinaire specialiteiten, een club gespecialiseerd in klimmen en een interpretatiecentrum voor lokaal erfgoed dat de culturele rijkdom van de regio benadrukt.
Zorgen om dodelijke weg in Noord-Marokko
Emirati kroonprins richt holding op in Marokko
Moulay Hassan in Tanger, ook Lalla Salma verwacht
Ihattaren kiest definitief voor Marokko boven Nederland
Hakim Ziyech met moeder, Nayef Aguerd en Kurt Zouma in Marrakech
Nieuwe metaalvondsten in Marokko: koper, goud en zilver
Zorgen om dodelijke weg in Noord-Marokko
Moulay Hassan in Tanger, ook Lalla Salma verwacht
Nieuwe metaalvondsten in Marokko: koper, goud en zilver
Tanger verscherpt bouwcontrole na mislukt project
Drones, helikopters, raketten… Marokko bereidt zich voor
Oorlog Iran-Israël: Royal Air Maroc kalmeert reizigers
Marokko staat voor nieuwe extreme hittegolf
Hoe probleemprojecten in Marokko door criminelen worden gebruikt