26 juli 2020 - 18:40 - Economie
De leden van de Marokkaanse regering gaan opnieuw een deel van hun salaris voor het coronafonds doneren. De ministers hadden kort na de oprichting van het fonds al hun salarissen gedoneerd.
In een verklaring van het kabinet van Premier Saadeddine El Othmani wordt aangegeven dat de ministers unaniem hebben besloten om van augustus tot december dit jaar, één vijfde van hun maandelijkse salaris in het fonds te storten.
De ministers hadden in maart één maand salaris afgestaan ten voordele van het fonds, dat in enkele dagen tijd 33 miljard dirham aan donaties had ontvangen. Volgens de regering werd tot nu toe ruim twee derde van dit bedrag uitgegeven.
Het fonds werd opgezet om de medische sector te moderniseren en uit te rusten in de strijd tegen het coronavirus. Ook zou een deel van het geld dienen om de nationale economie te ondersteunen, door middel van het behoud van banen en een steun aan huishoudens die door de crisis zonder inkomen zitten.
Europese import van Marokkaanse tomaten opgeschort?
Spectaculaire geldregen in Agadir, meerdere arrestaties
Bestbetaalde CEO van België Ilham Kadri stapt op
Marokko verscherpt regels voor Hadj en Omra
Man steekt eigen broer dood na ruzie in Martil
Canadese groep vindt nieuwe goudzone in Marokko
Strenge controle op brandstof in Marokko
Chinees miljardenproject in Marokko: duizenden banen op komst
De gok van Marokko: 30 miljard euro voor groene waterstof
China pompt 18 miljard in Marokko’s duurzame toekomst
Marokko verdedigt omstreden exportbeleid olijven
Sterke Marokkaanse dirham in opmars tegen dollar en euro
Belastingontduiking in Marokko floreert door juridisch gat
Miljardair Patrick Drahi verkoopt Marokkaans callcenter door miljardenschulden