21 september 2014 - 21:49 - Marokko
In de nieuwste ranking van het Singaporese onderzoeksbureau Wealth-X en de Zwitserse bank UBS staan vijf Marokkaanse miljardairs.
Dit jaar staan 155 nieuwe miljardairs in de ranking waarvoor het fortuin van 2325 miljardairs wereldwijd werd vergeleken. 7% meer dan vorig jaar dus.
Het totale fortuin van deze 2325 miljardairs wordt op 7300 miljard dollar geschat. Dat is 12% meer dan in 2013, ondanks de economische crisis in Europa en sommige delen van Azië.
Vooral in Azië zijn er dit jaar veel nieuwe miljardairs, 52 om precies te zijn, waaronder 33 voor China alleen. Europa telt het meest aantal miljardairs met 775 extrarijke onderdanen.
De originaliteit van de zeer gedetailleerde ranking is dat de namen van de miljardairs niet worden gecommuniceerd. Dankzij de laatste ranking van Forbes weet men wel wie de rijkste Marokkanen zijn: Othmane Benjelloun, Miloud Chaabi, Aziz Akhannouch en Anas Sefrioui.
Slechts 22% Fransen solidair met Marokko na aardbeving (peiling)
Schandaal in Tanger: Saoedische man gezocht
Sofyan Amrabat bereid om als "doelman" te spelen
Schietincident Saïdia: Algerije weigert lichaam slachtoffer terug te geven
Georgina Rodriguez’s knipoog aan Marokko (foto’s)
Van Waalwijk tot Marokko: Hennie’s onvermoeibare zoektocht naar slachtoffers aardbeving
Schandaal in Tanger: Saoedische man gezocht
Lycée Descartes in Rabat: leraar beschuldigd van seksuele intimidatie ontslagen
Ahmed keert na 14 jaar terug naar Marokko vanwege aardbeving
Marokko: "Snelle wederopbouw" met "alle beschikbare middelen"
Neparts gearresteerd in Marokko na behandelen duizenden patiënten
Aardbeving Marokko: Maria helpt vrouwen bevallen middenin chaos
Waarschuwing voor nieuwe hittegolf in Marokko
Spanje beschouwt Sebta als Marokkaanse stad