25 maart 2025 - 09:40 - Wereld
Algerije beschuldigt Marokko van het voeren van een mediaoorlog tegen het land, die ernstige vormen zou hebben aangenomen na de normalisering van de diplomatieke betrekkingen tussen het koninkrijk en Israël.
Het tijdschrift Bawabet El Djazaïr heeft in een artikel met de titel "Routekaart van de Algerijnse media om tendentieuze campagnes tegen Algerije tegen te gaan: strijd om de nationale veiligheid" de oorlog besproken die de "Marokkaanse en zionistische elektronische vliegen" op sociale media tegen Algiers voeren. Volgens de uitleg van de auteur van het artikel heeft "de Marokkaanse mediaoorlog ernstige vormen aangenomen na de normalisering en de opeenvolgende overwinningen van de Algerijnse diplomatie dankzij de hernieuwde kracht op het regionaal en internationaal toneel."
Lees ook: Abdelmadjid Tebboune klaagt over "oorlog vanuit Marokko"
De publicatie kwam terug op de verklaringen van de Algerijnse minister van Communicatie, Mohamed Meziane, over de aard van de mediaoorlog die door instanties vijandig aan Algerije wordt georkestreerd. De Algerijnse functionaris presenteerde namelijk precieze gegevens die de bedoelingen van deze instanties blootlegden: "Algerije bezoedelen door de media en sociale netwerken over de hele wereld te overspoelen met een onophoudelijke stroom van onjuiste en tendentieuze informatie tegen ons land", meldt het tijdschrift.
De auteur van het artikel stelt dat deze mediacampagnes moeten worden geplaatst in de context van de "vijfde generatie oorlogen die momenteel in de wereld gaande zijn, waar gebeurtenissen zich versnellen en belangen met elkaar verweven raken". Hij herinnert eraan dat "Algerije in het verleden al is geconfronteerd met dergelijke buitenlandse mediacampagnes, met name tijdens de zwarte jaren, toen Frankrijk zijn hele mediamachine inzette om op grote schaal onjuiste en verderfelijke theorieën over Algerije te ontwikkelen en te verspreiden", om vervolgens op te merken dat alleen de methoden zijn veranderd, met "het huidige gebruik van obscure instanties van kunstmatige intelligentie, deepfake, manipulatie van algoritmen en de creatie van duizenden elektronische sites met als doel Algerije te bezoedelen".
Lees ook: "Marokko voert mediaoorlog tegen Algerije met 9000 journalisten"
Het tijdschrift is van mening dat een "strijd om de nationale veiligheid" van de Algerijnse media de tendentieuze campagnes tegen Algerije zou kunnen helpen tegengaan.
Marokko pakt goudmarkt aan: goedkoper goud voor iedereen?
Toeristen riskeren celstraf na kus in moskee (video)
Ophef om haastige opknapbeurt voor komst Koning Mohammed VI
Spectaculaire redding in Al Hoceima: man vast op steile rotswand (video)
Zieke baby krijgt eindelijk hulp na grootschalig protest in Marokko
Marokkanen eisen opheldering: miljarden verspild aan overheidsauto’s
Toeristen riskeren celstraf na kus in moskee (video)
Minister Rachida Dati in opspraak door juwelenschandaal
Het verhaal van Marokkaanse Nada, die als 9-jarige door een sekte werd ontvoerd
Luxeleven Redouan wordt zijn ondergang in België
Redouan Achergui krijgt 30 jaar cel voor moord op Yentl Heylen
Mysterieuze dood Marokkaanse in Istanbul
Casablanca staat stil voor komst Koning Mohammed VI, Moulay Hassan al aangekomen
Eurostat: Marokko in top drie, Algerije afwezig