Marokkaanse sniper doet tiental corrupte agenten vallen
De rechtbank in Kenitra heeft de arrestatie bevolen van tien politieagenten. Zij worden verdacht van corruptie afpersing, machtsmisbruik en schending van plicht.
- Marokko
Een Marokkaanse gevangene die in Kenitra een celstraf van 10 jaar uitzit voor drugshandel, heeft uit protest zijn ogen dichtgenaaid.
Miloud Zahaf draagt de bijnaam Ould Hiboul en vraagt al maanden tevergeefs om de gevangenisdirecteur te ontmoeten. Akhbar Al Yaoum schrijft dat de gevangene "belangrijke informaties" heeft die hij met de gevangenisdirectie wil delen.
Volgens de krant is het de tweede keer dat Ould Hiboul zijn ogen dichtnaait. Hij handelde op dezelfde wijze in april nadat hij werd veroordeeld door de rechtbank in Kenitra.
De arrestatie van Ould Hiboul in 2012 leidde toen tot de inbeslagname van grote hoeveelheden cannabis, psychotrope pillen en wapens. Zestien politieagenten die betrokken waren bij de handel werden veroordeeld tot gevangenisstraffen van 3 tot 18 maanden.
Lees meer
De rechtbank in Kenitra heeft de arrestatie bevolen van tien politieagenten. Zij worden verdacht van corruptie afpersing, machtsmisbruik en schending van plicht.
De rechtbank in Safi heeft een politieagent tot twee maanden voorwaardelijke gevangenisstraf en een boete van 3000 dirham veroordeeld. De agent was in november gearresteerd op...
De rechtbank in Oujda heeft een moeder en haar twee kinderen tot 15 jaar gevangenisstraf veroordeeld. Zij werden schuldig bevonden aan moord met voorbedachte rade.
Een Marokkaanse gevangene is in de gevangenis van Ain Aicha, in de regio Taounate, na een hongerstaking overleden.
Een gevangene met de dubbele Marokkaanse en Belgische nationaliteit is in de gevangenis van Fez door FBI-agenten ondervraagd.