19 juni 2022 - 09:00 - Economie
Vanaf 1 juli van dit jaar worden douanerechten geheven op alle producten die buiten Marokko online worden gekocht, ook als het om producten van geringe waarde gaat.
Voorheen waren pakketten met een waarde van minder dan 2000 dirham vrijgesteld van belasting, maar dat is nu voorbij. De Regeringsraad heeft donderdag zijn goedkeuring gehecht aan een nieuwe ontwerp-verordening, nummer 2.22.438, die de oude bepaling van het douanewetboek wijzigt.
Lees ook: Wurgspel kostte Rayan bijna het leven in België
Met de invoering van deze nieuwe belastingen wil de overheid de controle op buitenlandse, vooral Chinese platforms voor e-commerce opvoeren en effectiever optreden tegen hun verkooppraktijken waarmee zij de betaling van douanerechten omzeilen. Het gaat daarbij bijvoorbeeld om het opsplitsen van zendingen in verschillende kleine pakketten van geringe waarde of het doen van valse aangiften.
Na de vergadering van de regeringsraad verklaarde regeringswoordvoerder Mustapha Baitas dat dit ontwerpdecreet de situatie zou verbeteren en dat het op 1 juli in werking zou treden.
Lees ook: Tientallen bedrijven betrapt op fraude door Marokkaanse douane
Vorig jaar werden bij 1 miljoen transacties douanerechten ontdoken. Baitas schat dat dit aantal zal stijgen tot 2 miljoen. "Dit zijn gederfde inkomsten voor de staat, en het schaadt de nationale economie," beklemtoonde hij.
Bejaarde Marokkaanse op brute wijze vermoord in Frankrijk
Britse actrice openhartig over "vreselijk" huwelijk in Marokko
Spanje onvoorbereid op druk van Marokko
Nasser Zefzafi in Al Hoceima met doodzieke vader
Vier Marokkaanse fysici in wereldtop
Vrouw probeert vliegtuigdeur te openen op vlucht naar Marokko
Boycot doet Danone wankelen in Marokko
Goed nieuws voor Marokkaanse economie: dirham stijgt
TotalEnergies verkiest Marokko, onvrede in België
Turkse export van machines naar Marokko groeit fors
Grote Spaanse groep verlaat Marokko
Miljardenverlies voor Marokko door fraude met douanepapieren
Marokko koopt meeste Tunesische dadels op
Geld meenemen naar Marokko? Let op!