30 juli 2024 - 06:00 - Economie
De Marokkaanse dirham heeft in de week van 18 tot 24 juli een kleine stijging van 0,14% laten zien ten opzichte van de euro. Tegelijkertijd daalde de waarde met 0,75% ten opzichte van de Amerikaanse dollar, zo meldt de Marokkaanse centrale bank (BAM).
De officiële reserves van Marokko bedroegen op 19 juli 362,2 miljard dirham, een lichte stijging van 0,2% ten opzichte van de week ervoor en 5,2% op jaarbasis. De centrale bank greep in die week dagelijks gemiddeld in voor 143 miljard dirham, onder meer door het verstrekken van leningen en het uitvoeren van repotransacties.
Lees ook: Marokkaanse dirham wint terrein op euro en dollar
Op de geldmarkt nam het handelsvolume af tot gemiddeld 1,6 miljard dirham per dag en bedroeg de interbancaire rente gemiddeld 2,75%.
Lees ook: Dirham alleen in Marokko verkrijgbaar: tips voor toeristen
Op de beurs ging de MASI-index met 0,4% omhoog, waarmee de winst sinds begin dit jaar op 12,8% uitkwam. Vooral de sectoren mijnbouw, transport en bouwmaterialen deden het goed, terwijl de telecom- en bankensector juist terrein verloren. Het totale handelsvolume op de beurs daalde van 2,2 miljard dirham naar 1,2 miljard dirham.
Marouan nam jaar geleden de veerboot maar kwam nooit aan
Illegale strandtenten tegen de vlakte in Marokko
Woede onder Marokkaanse expats door vertraging bouwproject in Marokko
Marokko en VS bundelen krachten in imposante oefening
Tomatenstrijd: Nederland te sterk voor Marokko
Vroege zomer heerst op stranden Tanger (video)
Tomatenstrijd: Nederland te sterk voor Marokko
Marokko verslaat Algerije in race om autoproductie
Enorme bedragen weggesluisd door Marokkaanse exporteurs
Marokko wordt gasleverancier van Europa
Marokkaanse Dirham stijgt in waarde tegenover euro en dollar
Recordgroei Amerikaanse vleesexport naar Marokko
Marokko wereldwijd goedkoopste land voor autoproductie
Marokko, Alibaba’s nieuwe logistieke hub