21 april 2021 , 18:20 - Laila Amraoui - Sport
Tijdens een bokstoernooi in Polen zijn twee Marokkaanse boksers spoorloos verdwenen. Het is niet de eerste keer dat Marokkaanse atleten een internationaal sportevenement gebruiken om naar Europa te vluchten. De Marokkaanse boksfederatie vindt dat zijzelf en alle Marokkaanse boksers in diskrediet worden gebracht door dit soort acties.
De boksers Reda El Bouyahyaoui en Iliass Belemlih waren eigenlijk in Polen om deel te nemen aan het wereldkampioenschap boksen voor junioren, maar grepen het verblijf in het EU-land aan om Marokko te ontvluchten.
Het dagblad Assabah meldt dat de twee jonge boksers voor het laatst zijn gezien bij het trainingscentrum. Toen zij de volgende dag niet op kwamen dagen tijdens een wedstrijd, ontdekte de Marokkaanse boksploeg dat Bouyahyaoui en Belemlih waren weggelopen.
De daad van Reda El Bouyahyaoui en Iliass Belemlih lijkt een exacte kopie van de vluchtactie van de boksers Abdelaziz El Madini en Yassine Ben Dada in september 2019. Ook zij moesten de Marokkaanse vlag verdedigen op een bokstoernooi voor junioren in Polen, maar kozen ervoor om weg te lopen van het toernooi en naar Duitsland af te reizen. De Marokkaanse boks-delegatie hoopt dat Bouyahyaoui en Belemlih alsnog besluiten om zich voor het einde van het toernooi in Polen weer te melden.
Marokko maakt smartphones veel goedkoper
Marokko start fiscale gegevensuitwisseling in 2028
Tanger dwingt cafés openbare ruimte terug te geven voor wegproject
Duur liedje: Fairouz kost Marokkaans café fortuin
Marokko wint diplomatieke strijd om kaftan van Algerije
Spaanse inlichting leidt tot massale actie op Marokkaanse luchthavens
Wydad weigert vakantie voor Hakim Ziyech!
Walid Regragui daagt wereldmacht Brazilië uit: "Dit is Formule 1!"
Bus Marokkaans elftal arriveert te laat na visumblunder
Marokko loot WK-droomgroep, zware start tegen Brazilië
Hakim Ziyech volgt speciaal programma
Koning Mohammed VI transformeert carrière UFC-vechter
Wedstrijd Marokko-Oman: hoe laat en op welke zenders?
De Marseille-fout van 6 miljoen euro: Ounahi steelt show in Spanje!