10 mei 2015 - 17:10 - Economie
Drie Marokkaanse banken staan in de nieuwe Global 2000 Forbes-ranking van tweeduizend machtigste beursgenoteerde bedrijven in de wereld.
Attijariwafa Bank is dit jaar te vinden op nummer 1138. De Marokkaanse bank was vorig jaar 1064e. Ondanks deze achteruitgang blijft Attijariwafa Bank ver voor zijn Marokkaanse concurrenten BCP en BMCE, die respectievelijk op de 1855e en 1975e plaats staan.
Forbes schat de marktkapitalisatie van Attijariwafa Bank op 7,7 miljard. De groep is goed voor een winst va 518 miljoen dollar en heeft 44,3 miljard dollar aan activa.
Dit jaar werden bedrijven uit 61 landen in de ranking opgenomen. Zij zijn samen goed voor een totale omzet van 39.000 miljard dollar, een winst van 3000 miljard, 162.000 miljard aan activa en een totale waarde van 48.000 miljard.
In de top-10 staan vijf Chinese en vijf Amerikaanse bedrijven. Nummer één is de Chinese groep ISBC. Daarna komen de Chinese bedrijven China Construction Bank, Agricultural Bank en de Bank of China.
Wonderkind Lamine Yamal breekt nieuw record
Marokkaanse diaspora : hoe 90% korting bij de douane krijgen?
Tanger geschokt: vader valt lerares aan op school
Marokkaanse familie El Ballouti terroriseert België
Ongerustheid in Tanger door grote actie bij Bank Al-Maghrib
Turbo voor de rechter voor moord op echtgenoot Rym Fikri
Oneerlijke Concurrentie? Europa klaagt over Marokkaanse avocado-import
Marokko pompt honderden miljarden in transformatie
Doorbraak in Marokkaans gasproject in Tendrara
Grote Zwitserse groep vestigt zich in Marokko
Marokko zoekt LNG-terminal voor Nador West Med
Export watermeloenen naar EU, Marokko verliest
Woede in Casablanca om peperdure waterrekening
Sluiting B.Laban-winkels in Egypte door schadelijke bacterie: volgt Marokko?