Marokkaanse miljardairs in nieuwe Forbes-ranking
Zoals elk jaar heeft Amerikaanse magazine Forbes zijn bekende ranking van miljardairs gepubliceerd. En zoals elk jaar staan er ook Marokkanen in de ranking.
18 mei 2014 - 15:58 - Economie
De Marokkaanse banken Attijariwafa Bank, BCP en BMCE staan op de Forbes Global 2000 van machtigste bedrijven ter wereld. De lijst voor 2014 werd donderdag door het tijdschrift gepubliceerd.
Om de lijst op te stellen houdt Forbes onder meer rekening met de omzet, de winst en de marktwaarde.
Bovenaan de lijst staan drie Chinese banken: ICBC, China Construction Bank en Agricultural Bank of China
Attijariwafa Bank is de machtigste Marokkaanse bank en neemt de 1065e plek in, met 7443 medewerkers en een omzet van 2,79 miljard dollar.
Banque Centrale Populaire (BCP) is 1842e. De Marokkaanse bank gebruikt 11.878 mensen en heeft een omzet van 2,16 miljard dollar.
Tot slot staat BMCE Bank op de 1997e plek. De bank van miljardair Othman Benjelloun heeft 4894 medewerkers en een omzet van 1,53 miljard dollar.
Lees meer
Zoals elk jaar heeft Amerikaanse magazine Forbes zijn bekende ranking van miljardairs gepubliceerd. En zoals elk jaar staan er ook Marokkanen in de ranking.
Drie Marokkaanse banken staan in de nieuwe Global 2000 Forbes-ranking van tweeduizend machtigste beursgenoteerde bedrijven in de wereld.
Marokko heeft het 13e beste BBP per hoofd van de bevolking in de Arabische wereld. Het Koninkrijk is ook het 8e rijkste land in de regio met een BBP van 104,5 miljard dollar.
Forbes heeft een nieuwe top-500 gepubliceerd van belangrijkste Arabische bedrijven. 39 Marokkaanse groepen staan in de ranking met aan hun hoofd Attijariwafa bank op de 23e plaats.
Drie Marokkaanse banken behoren dit jaar tot de vijftien grootste banken in Afrika. Dat blijkt uit een nieuwe ranking van Jeune Afrique van de 200 grootste banken in Afrika.