2 november 2021 - 12:40 - Wereld
Abderrahim El Habachi, een 28-jarige Marokkaan die van Marokko was gevlucht vanwege zijn seksuele geaardheid, komt nu op voor de rechten van de Bame en Lgbt gemeenschappen in het Verenigd Koninkrijk, waar hij zich in 2017 vestigde.
De toneelschrijver, acteur en buikdanser gebruikt zijn kunst om de rechten van de Lgbt en Black and Minority Ethnic (Bame) te verdedigen. Hij pleit onder meer voor een veilige verblijfplaats voor asielzoekers van de Lgbt-gemeenschap.
Lees ook: Mannen, vrouwen en lhbtq’s bidden samen in moskee in Berlijn
Volgens Abderrahim kunnen de vele problemen van beide gemeenschappen worden besproken tijdens de viering van de Black History Month. Hij stelt ook voor om samen na te denken over het verleden. "Deze problemen moeten 24 uur op 24, alle dagen, worden besproken, want zwarten bestaan niet enkel tijdens één maand, en Lgbt’s bestaan niet enkel tijdens één maand," verklaarde de jonge Marokkaan aan ITV News.
Lees ook: Tanger: video van opgejaagde homoseksueel zorgt voor opschudding
Abderrahim bracht onlangs een one man show uit genaamd "The Love Thief", geïnspireerd door de mythe van Prometheus, in het Sherman Theatre in Cardiff. "Ik probeer zoveel mogelijk ruimte in te nemen en zo zichtbaar mogelijk te zijn. Het is wat ik doe met mijn kunst als toneelschrijver, acteur en buikdanser. Door mijn kunst probeer ik steeds zichtbaarder en steeds luidruchtiger te zijn," aldus de jonge acteur.
Regio Marrakech getroffen door reeks lichte aardbevingen
Sofyan Amrabat erkent blessure te hebben verborgen
Marokkaan aan Joe Biden: "Ik hou van je" (video)
Achraf Hakimi voor de rechter
Marokko vs Algerije: Naurdiev en Hadbi in de ring bij Brave FC 79
Traditionele cafés in oorlog tegen koffie trucks in Marokko
Tragische aanrijding in België eist leven Mohamed, zoon zwaargewond
Sihame El Kaouakibi krijgt euro schadevergoeding
Brusselse agenten veroordeeld voor dodelijke achtervolging Ouassim en Sabrina
Piloot Ryanair onwel tijdens vlucht naar Marokko, noodlanding in Portugal
Belgische Marokkaan tot 30 jaar cel veroordeeld
Ekram Sarrokh: van boksen tot politiek
Kleine Wassim (3) dood aangetroffen in België, vader verdacht
Israël raadt reizen naar Marokko sterk af