10 mei 2022 - 10:20 - Wereld
Een Marokkaanse vissersboot werd zaterdag door de Maritieme Dienst van de Guardia Civil verzocht om de Spaanse wateren bij Sebta te verlaten. De Guardia Civil werd op de aanwezigheid van de vissersboot geattendeerd door een patrouilleboot van de Spaanse marine.
De interventie vond plaats op zaterdag. Een Spaanse patrouilleboot die zich in de buurt bevond van de autonome stad, bracht de Maritieme Dienst van de Guardia Civil op de hoogte van de aanwezigheid van de Marokkaanse vissersboot in Spaanse wateren, meldt El Faro de Ceuta.
Lees ook: Spanje: ophef om "Marokkaanse karakter" wateren Canarische Eilanden
In haar antwoorden op parlementaire vragen heeft de Spaanse regering steeds volgehouden dat ze "de belangen en rechten van alle Spanjaarden, met inbegrip van vissers, voortdurend verdedigt" en "de ontwikkeling en de welvaart van Sebta en Melilla verzekert".
Lees ook: Marokko beschuldigd van schending Spaanse maritieme ruimte
"Een van de taken van de maritieme dienst van de Guardia Civil van Sebta is het voorkomen van illegale visserijactiviteiten in de Spaanse wateren bij Sebta", aldus de Spaanse regering.
Megaproject gaspijpleiding Marokko-Nigeria start in Dakhla
Marokkanen in opstand tegen zomertijd
Marokko: 430 km aan HSL-lijnen in 5 jaar
Racisme in België live op televisie onthuld
Ongelooflijke comeback: Marokko Afrikaans kampioen zaalvoetbal!
Nieuwe baan voor Tarik Sektioui
Racisme in België live op televisie onthuld
Chaos met pelgrimsvluchten in Saoedi-Arabië: Marokko komt met oplossing
Gasleiding Nigeria-Marokko: VS wil meedoen!
Ryanair in Marokko: droom wordt nachtmerrie
Klaas opgelicht door grote liefde, 85.000 euro verdwenen in Marokko
Marokko redt Spanje van totale black-out na massale stroomuitval
Spaans dorp daagt Chefchaouen uit
Marokkanen betrapt met tienduizenden euro’s in auto bij grens