14 oktober 2014 - 19:13 - Marokko
Bijna twee maanden na de verdwijning van haar 3-jarige dochtertje vertelt de 34-jarige Marokkaanse Ilham Tarbouni haar verhaal. Het kind werd door haar vader naar Syrië meegenomen
Aan het tijdschrift Elle vertelt Ilham hoe ze de vader van haar dochter in 2008 in Marokko ontmoette. Een echte liefdeverhaal volgens haar. Op haar 28e trouwt ze met Eddy, een tot de Islam bekeerde Franse.
Kort na haar huwelijk vertrekt ze naar Frankrijk om met haar "knappe en grappige" man te gaan wonen. Al snel begint Eddy echter te veranderen. Volgens haar radicaliseert hij, laat een baard groeien en bezoekt extremistische websites.
Wanneer de jonge Marokkaanse zwanger wordt, gaat Eddy nog verder. Hij verbiedt haar om nog televisie te kijken of muziek te beluisteren. Na enkele maanden legt hij haar een ultimatum op: of ze gaat de nikab dragen, of ze mag het huis niet meer uit. Ilham, 4 maanden zwanger, weigert en verlaat haar man.
In drie jaar tijd heeft Eddy zijn dochter drie keer gezien. De laatste keer was in augustus. Hij kreeg toen toestemming van de rechter om de kleine Jana mee op vakantie te nemen. Een tiental dagen later kreeg Ilham te horen dat haar ex-man met haar dochtertje naar Syrië was vertrokken.
Tanger geschokt: vader valt lerares aan op school
Marokkaanse familie El Ballouti terroriseert België
Ongerustheid in Tanger door grote actie bij Bank Al-Maghrib
Turbo voor de rechter voor moord op echtgenoot Rym Fikri
H&M goes Marrakech in nieuwe collectie
Megaproject gaspijpleiding Marokko-Nigeria start in Dakhla
Tanger geschokt: vader valt lerares aan op school
Ongerustheid in Tanger door grote actie bij Bank Al-Maghrib
Turbo voor de rechter voor moord op echtgenoot Rym Fikri
Megaproject gaspijpleiding Marokko-Nigeria start in Dakhla
Marokkanen in opstand tegen zomertijd
Marokko: 430 km aan HSL-lijnen in 5 jaar
Marokko bouwt gigantische scheepswerf om Spanje (en Europa) uit te dagen
Veel vluchten naar Marokko geannuleerd