Marokko krijgt Chinook CH-47 helikopters
De Chinook CH-47 helikopters die enkele maanden geleden door Marokko werden besteld, zijn zaterdag in de haven Tanger Med aangekomen.
- Marokko
Het Marokkaans leger wil zich meer internationaal opstellen en leert daarom al sinds 2008 Chinees. Dat schrijft het FAR-tijdschrift van het leger.
Volgens de publicatie staat Chinees al jaren op het programma van het taleninstituut van de Royal Armed Forces. Het instituut werd eerst opgericht om aan soldaten Engels te onderwijzen.
Ondertussen is het talenpakket flink gegroeid. Marokkaanse militairen leren er niet enkel Engels en Chinees, maar ook Spaans, Duits en Italiaans.
Volgens de laatste ranglijst van Global Firepower heeft Marokko het vijfde machtigste leger in de Arabische wereld na Egypte, Algerije, Saoedi-Arabië en Syrië.
Lees meer
De Chinook CH-47 helikopters die enkele maanden geleden door Marokko werden besteld, zijn zaterdag in de haven Tanger Med aangekomen.
In het Marokkaans leger komen meer vrouwen. Generaal Bouchaib Arroub van de Royal Armed Forces wil het aantal vrouwen in alle rangen en beroepen binnen het leger verhogen.
De Royal Armed Forces hebben drie Amerikaanse Chinook CH-47 helikopters gekocht. Het leger bezat reeds vier van deze toestellen.
Algerijnse militairen worden ervan verdacht een kudde schappen en geiten van een Marokkaanse veefokker te hebben gestolen in het grensgebied in de provincie Figuig.
Marokko neemt volgens Jemenitische media deel aan het grondoffensief van Saoedi-Arabië tegen de Houthi rebellen in Jemen.