Marokko ontvangt tweede HSL-trein
Marokko zal maandag een tweede hogesnelheidstrein ontvangen. De trein wordt in de haven Tanger Med geleverd volgens spoorwegmaatschappij ONCF.
17 augustus 2015 - 21:45 - Marokko
De Chinook CH-47 helikopters die enkele maanden geleden door Marokko werden besteld, zijn zaterdag in de haven Tanger Med aangekomen.
De vrachthelikopters zijn niet nieuw en werden eerder gebruikt door het Amerikaans leger om troepen in Afghanistan en Irak te vervoeren.
Volgens Marokkaanse media moest de levering in juni gebeuren. Er werd toen echter besloten dat de toestellen in de Verenigde Staten geparkeerd zouden blijven en dat piloten van het Marokkaans leger er eerst zouden worden opgeleid.
Marokko betaalde 134 miljoen dollar voor de helikopters en bezit nu zeven Chinooks die tot 55 mensen en 10 ton spullen kunnen vervoeren.
Lees meer
Marokko zal maandag een tweede hogesnelheidstrein ontvangen. De trein wordt in de haven Tanger Med geleverd volgens spoorwegmaatschappij ONCF.
Het moest de mooiste dag van hun leven worden. Voor een koppel uit Oujda is hun huwelijksdag echter in een drama geëindigd.
Ruim 2 miljoen in het buitenland gevestigde Marokkanen zijn tussen 5 juni en 17 augustus in Marokko aangekomen. Meer dan 900.000 van hen kwamen het land binnen via de haven...
Marokko onderhandelt de aankoop van drie Chinook-D47 helikopters met de Amerikaanse vliegtuigbouwer Boeing. Het koninkrijk bezit reeds meerdere legerhelikopters van Boeing.
Een vijftiental strijders van de Islamitische Staat zouden door Marokkaanse vrouwen die door de terreurorganisatie als seksslavinnen worden gebruikt, met HIV zijn besmet.