12 september 2020 - 20:30 - Marokkanen in het buitenland
De rechtbank van Nimes in Frankrijk heeft eerder deze week een vader en zijn vrouw tot een voorwaardelijke gevangenisstraf van 18 maanden veroordeeld voor een dwanghuwelijk in Marokko.
Het slachtoffer, een tienermeisje, werd door haar vader en schoonmoeder onder valse voorwendselen naar Marokko meegenomen. Daar werd ze gedwongen om met een onbekende man te trouwen.
Midi Libre bericht dat het koppel vervolgens hetzelfde probeerde te doen met de jongere zus van het slachtoffer. Zij zou met een familielid van haar schoonmoeder moeten trouwen.
Het eerste slachtoffer, toen 18 jaar, besloot naar de politie te stappen. Ze kreeg de steun van haar moeder en deed aangifte tegen haar vader en schoonmoeder.
Toen de jonge vrouw werd uitgehuwelijkt was ze nog minderjarig. De man die door haar vader was gekozen had haar toen misbruikt. Ze werd na haar terugkeer in Frankrijk door een vereniging opgevangen en geholpen.
Tanger geschokt: vader valt lerares aan op school
Marokkaanse familie El Ballouti terroriseert België
Ongerustheid in Tanger door grote actie bij Bank Al-Maghrib
Turbo voor de rechter voor moord op echtgenoot Rym Fikri
H&M goes Marrakech in nieuwe collectie
Megaproject gaspijpleiding Marokko-Nigeria start in Dakhla
Marokko wil Marokkaanse diaspora terughalen
Marokkaanse bakker breekt wereldrecord
Fiscus Marokko richt pijlen op vermogende Marokkanen in het buitenland
Koning Mohammed VI’s initiatief voor de Marokkaanse diaspora komt moeizaam van de grond
Genève groeit: steeds meer Marokkanen
Marokkaan in Zwitserland terecht voor ’ontvoering’ zoon
Zineb Hattab, eerste vegan sterrenchef van Zwitserland
Havens Marokko en Spanje draaien overuren door Marokkaanse diaspora