Zoeken

Marokkaan die zwemmend vanuit Sebta naar Marokko wilde terugkeren opgepakt

- Marokko

Geschreven door Laila A.

Een Marokkaanse man die sinds medio maart in Sebta vastzit, heeft enkele dagen geleden een poging gedaan om al zwemmend naar Marokko terug te keren.

Een video van zijn poging werd op sociale media gedeeld. In het filmpje is te zien hoe de man de grensovergang tussen Marokko en de enclave al zwemmend probeert te passeren.

Een agent van de Guardia civil zag de gestrande reiziger echter en haalde hem uit het water. De man werd gearresteerd en naar het politiekantoor meegenomen.

Enkele dagen geleden was een andere Marokkaan er op dezelfde manier wel in geslaagd om naar Marokko terug te keren. Hij had bij zijn aankomst in Fnideq laten weten dat hij al maanden in de enclave vastzat en ondanks zijn herhaaldelijke verzoeken, geen hulp had gekregen van de Marokkaanse autoriteiten.

In Melilla kwam vorige week een Marokkaan om het leven toen hij de metershoge hekken had beklommen om naar Marokko terug te keren. De man kwam ten val aan de Marokkaanse kant van het hek en overleed enkele dagen later aan zijn verwondingen in het ziekenhuis van Fez.

Lees meer

In Melilla gestrande Marokkaan komt om tijdens beklimmen grenshek

Een Marokkaanse man die sinds de sluiting van de grenzen in maart dit jaar in Melilla vastzat, is overleden toen hij de metershoge hekken tussen de enclave en Marokko beklom.

Gerepatrieerde minderjarige Marokkanen al terug in Sebta

Vier Marokkaanse kinderen die enkele dagen geleden vanuit Sebta naar Marokko waren gerepatrieerd en aan hun families waren toevertrouwd, zijn al terug in de enclave.

Marokkaan probeert zwemmend grens Sebta over te steken (video)

Een Marokkaan heeft enkele dagen geleden de grensovergang van Sebta al zwemmend proberen te forceren in een poging om naar Marokko terug te keren.

Drie Marokkanen proberen tevergeefs naar Marokko te zwemmen

Drie Marokkanen die al een jaar in Sebta vastzitten als gevolg van de sluiting van de grenzen met Marokko, hebben geprobeerd om al zwemmend naar het koninkrijk terug te keren....

Marokkaan en jonge neef op zee gered door Spaanse hulpdiensten

De Spaanse Guardia civil heeft zaterdagavond een Marokkaanse man en zijn minderjarige neef uit zee gered. Beiden werden aan het Rode Kruis toevertrouwd om te worden verzorgd.

Bladna.nl

Bladna.nl - 2026 - Contact - Over Bladna.nl - Privacybeleid - Ons team