20 februari 2019 - 12:30 - Marokko
De rechtszaak tegen Brahim J., een 37-jarige man van Marokkaanse afkomst verdacht van de moord op zijn vrouw in 2015 in de regio van Parijs, is maandag van start gegaan in Frankrijk.
De dertiger wordt door de onderzoekers als jaloers en bezitterig beschouwd. Hij bekende dat hij zijn vrouw had vermoord na een ruzie. "Ze maakte me kwaad dus sloeg ik haar en vermoordde haar. Ik wurgde jaar." verklaarde hij tijdens een politieverhoor.
Later kwam de verdachte terug op zijn verklaringen en stelde dat het een ongeluk was. Zo zou het slachtoffer hem hebben willen wurgen en zou hij uit zelfverdediging hetzelfde hebben gedaan zonder haar te hebben willen doden.
De man vertelde ook aan de agenten dat hij het lichaam in vuilzakken had ingepakt en dagenlang in een koffer had behouden alvorens het in een kanaal te gooien.
Het lichaam van Hafida werd meerdere weken na de moord door een wandelaar gevonden. De man merkte dichtgeplakte vuilzakken op en herkende de vorm van een voet. Hij waarschuwde de politie. Een onderzoek op het lichaam bevestigde de identiteit van het slachtoffer.
De vrouw had in Marokko al aangifte gedaan van huiselijk geweld en zelfs een echtscheiding aangevraagd. Maar omdat Brahim "gek was geworden" had ze haar klacht ingetrokken en afgezien van een scheiding.
Lees meer
Een vijftiger heeft in de regio van Ait Baha bij Agadir zijn vrouw doodgeslagen en haar lichaam verbrand vanwege een slepende ruzie om hun huis.
Drama in Talliouine in de regio van Agadir, waar het lichaam van een vrouw in een plas bloed werd teruggevonden. De politie verdenkt haar man ervan haar te hebben vermoord.
Het lichaam van een 37-jarige Marokkaanse vrouw werd afgelopen woensdag in een uitgebrande auto in het Italiaanse Modena ontdekt. Haar man werd door de politie gearresteerd.
Een vrouw die een tweede huwelijk is aangegaan terwijl ze reeds getrouwd was, is afgelopen vrijdag door de politie in Meknes gearresteerd.
Een vrouw heeft in het Marokkaanse Sidi Kacem haar man vermoord. Ze kreeg daarbij de hulp van haar minnaar.
Een Franse vrouw die al jaren in het Marokkaanse Essaouira woonde is dood aangetroffen in haar woning.
Een Belgische Marokkaan heeft afgelopen maandag in Wevelgem zijn vrouw doodgestoken omdat ze na elf jaar huwelijk wilde scheiden.
De rechtszaak tegen een raqi genaamd Mossab voor de verkrachting van een vrouw, gaat deze woensdag van start in Casablanca.
Damia El Assali, een Marokkaanse vrouw, werd woensdag dood aangetroffen in haar huis in het Italiaanse Borgonovo. Haar keel was doorgesneden.
Een man is vorige maand in de wijk Hay Hassani in Casablanca gearresteerd voor de moord op zijn vrouw 17 jaar geleden.