Zoeken

Marokkaan in Spanje opgepakt voor financieren Daesh

15 maart 2017 - 16:10 - Marokko

Geschreven door Mehdi Khabbouj

Het Spaanse ministerie van Binnenlandse zaken heeft woensdagochtend de arrestatie aangekondigd van een Marokkaanse man voor het financieren van Daesh.

De 43-jarige verdachte zou geld hebben gestuurd naar strijders van de terroristische organisatie in Syrië. Een onderzoek naar hem was vorig jaar gestart. Dat gebeurde kort nadat de Spaanse autoriteiten een groepje mensen hadden geïdentificeerd die regelmatig geld naar het conflictgebied stuurden.

Volgens het ministerie speelde de verdachte « een belangrijke rol » binnen de groep. De leden gebruikten « verschillende identiteiten en tussenpersonen » en stuurden « kleine geldbedragen om geen argwaan te wekken ».

De arrestatie van de veertiger gebeurde in samenwerking met Europol die een team ter plekke had gestuurd om de zaak te onderzoeken.

Lees meer

Drie aanhoudingen bij antiterrorisme operatie in Marokko en Spanje (video)

Drie mannen van Marokkaanse afkomst zijn tijdens een gezamenlijke antiterrorisme operatie van Marokko en Spanje gearresteerd.

Marokko: Syriërs opgepakt voor financieren criminaliteit

De politie heeft dinsdag twee Syriërs gearresteerd die legaal in Marokko verblijven, voor het financieren van criminele activiteiten.

Marokkanen in Spanje gearresteerd voor verheerlijken terrorisme

Twee Marokkanen zijn dinsdag door de Spaanse politie in de regio van Madrid gearresteerd. Beiden worden ervan verdacht een terreurcel te hebben opgericht gespecialiseerd in «...

Opnieuw Marokkaan van terrorisme verdacht in Spanje

In Terrassa in het noorden van Spanje is dinsdag een Marokkaanse man gearresteerd voor apologie van het terrorisme.

Marokko arresteert 15 verdachten die aanslagen planden

De Marokkaanse politiedienst BCIJ heeft afgelopen vrijdag vijftien mensen gearresteerd vanwege hun banden met de terroristische organisatie Daesh.

Bladna.nl

Bladna.nl - 2026 - Contact - Over Bladna.nl - Privacybeleid - Ons team