BCIJ rolt terreurcel in Nador en Martil op
De Marokkaanse politiedienst BCIJ heeft een nieuwe terreurcel in de regio van Nador en Tetouan opgerold.
15 maart 2017 - 16:10 - Marokko
Het Spaanse ministerie van Binnenlandse zaken heeft woensdagochtend de arrestatie aangekondigd van een Marokkaanse man voor het financieren van Daesh.
De 43-jarige verdachte zou geld hebben gestuurd naar strijders van de terroristische organisatie in Syrië. Een onderzoek naar hem was vorig jaar gestart. Dat gebeurde kort nadat de Spaanse autoriteiten een groepje mensen hadden geïdentificeerd die regelmatig geld naar het conflictgebied stuurden.
Volgens het ministerie speelde de verdachte « een belangrijke rol » binnen de groep. De leden gebruikten « verschillende identiteiten en tussenpersonen » en stuurden « kleine geldbedragen om geen argwaan te wekken ».
De arrestatie van de veertiger gebeurde in samenwerking met Europol die een team ter plekke had gestuurd om de zaak te onderzoeken.
Lees meer
De Marokkaanse politiedienst BCIJ heeft een nieuwe terreurcel in de regio van Nador en Tetouan opgerold.
Agenten van de BCIJ hebben in Fez en Moulay Yaacoub een terroristische cel ontmanteld en zeven verdachten gearresteerd.
De politie heeft dinsdag twee Syriërs gearresteerd die legaal in Marokko verblijven, voor het financieren van criminele activiteiten.
In Spanje is een Marokkaanse man opgepakt wegens het werven van strijders voor de terroristische organisatie Daesh.
In Terrassa in het noorden van Spanje is dinsdag een Marokkaanse man gearresteerd voor apologie van het terrorisme.