31 januari 2018 - 11:20 - Marokkanen in het buitenland
In Terrassa in het noorden van Spanje is dinsdag een Marokkaanse man gearresteerd voor apologie van het terrorisme.
Volgens het Spaanse ministerie van Binnenlandse zaken noemde de 45-jarige verdachte zichzelf een "lid van Daesh" en stelde voorstander te zijn van de "radicale salafistische ideologie".
De Spaanse autoriteiten stellen tevens dat hij geradicaliseerd was door het bekijken van video’s en propaganda van de terroristische organisatie. Hij dreigde er ook mee Spanjaarden te willen vermoorden en sprak vol lof over de aanslagen in Barcelona en Cambrils van augustus vorig jaar.
Om geen argwaan te wekken had hij "een normale levensstijl" en trof de nodige veiligheidsmaatregelen op internet om niet te worden herkend.
Vrouw van Marokkaanse expat gearresteerd voor overspel in Nador
Lamine Yamal baalt: geen auto van FC Barcelona
Trouwen via TikTok: Marokkaanse fkih maken het mogelijk
Forbes plaatst Marokkaanse banken tussen grootste ter wereld
Marokkaanse douaneregels voor auto-overdracht diaspora
Marokkaans Ayoub bakt beste pizza ter wereld
Marokkaanse douaneregels voor auto-overdracht diaspora
Marokkaanse diaspora: dit zijn de geldregels voor trips naar Marokko
Marokkaanse douane waarschuwt diaspora: dit mag niet mee in de bagage
Meer veerboten naar Marokko deze zomer
Frontex verscherpt toezicht op Marokkaanse diaspora
Marokkaanse diaspora: medicijnen mee naar Marokko? Dit moet je weten
Marhaba 2025: zo wordt jouw reis naar Marokko makkelijker
Marokko ontvangt 12 miljard dollar van diaspora