Spanje weigert nationaliteit aan Marokkaan die niet kan schrijven
Spanje heeft de nationaliteit geweigerd aan een Marokkaanse man in Huelva die niet kon lezen of schrijven in het Spaans.
10 september 2018 - 16:00 - Wereld
De Spaanse justitie heeft besloten om de nationaliteit niet toe te kennen aan een Marokkaan vanwege zijn slechte kennis van de Spaanse taal.
De man woont al jaren in Spanje maar beheerst de taal niet. Het ministerie van Justitie had zijn aanvraag goedgekeurd maar de Audiencia Nacional besloot er anderd over.
Een kennis van het Spaans "is een onderdeel van de vereiste bewijzen van integratie in de Spaanse samenleving", oordeelde het hooggerechtshof vorige week. Naast de taal had de man ook moeite om vragen te beantwoorden over de instellingen, geschiedenis en beschaving van het land.
Een paar weken geleden werd de Spaanse nationaliteit al geweigerd aan een Marokkaanse vrouw die verklaarde dat Sebta tot Marokko behoorde.
Lees meer
Spanje heeft de nationaliteit geweigerd aan een Marokkaanse man in Huelva die niet kon lezen of schrijven in het Spaans.
Zwitserland heeft de nationaliteit geweigerd aan een moslimkoppel dat geen hand wenste te schudden aan mensen van het ander geslacht.
Een Spaanse rechtbank heeft het Spaanse burgerschap aan een Marokkaanse vrouw geweigerd nadat zij verklaarde dat Sebta Marokkaans was.
Het Spaanse hooggerechtshof heeft de burgerschap geweigerd aan een Marokkaanse vrouw omdat ze vragen over de geschiedenis van het land niet kon beantwoorden.
Nieuwigheid in Turkije. Sinds deze week kan elke buitenlander de Turkse nationaliteit verkrijgen door een woning te kopen van minimaal 250.000 dollar.