13 juli 2018 - 12:58 - Wereld
Het Spaanse hooggerechtshof heeft de burgerschap geweigerd aan een Marokkaanse vrouw omdat ze vragen over de geschiedenis van het land niet kon beantwoorden.
Aan de vrouw werden onder meer vragen gesteld over Franco en de auteur van Don Quichot. Dezelfde vragen worden aan alle buitenlanders gesteld die de Spaanse nationaliteit wensen te verkrijgen. Daarmee wordt beoordeeld of de aanvrager genoeg geïntegreerd is en de Spaanse cultuur kent.
De rechter oordeelde dat de vrouw te slecht Spaans sprak ondanks dat ze al 20 jaar in Spanje woont. Ze begreep ook met moeite de vragen die haar werden gesteld over de Spaanse gemeenschap en cultuur.
Volgens de rechter brengt de Spaanse nationaliteit veel voordelen met zich mee voor buitenlanders die in Spanje wonen, waardoor van hen ook een betere integratie wordt verwacht.
Meerdere aanvragen werden in het verleden al voor dezelfde reden geweigerd. Dat was onder meer het geval met een Marokkaanse man die het stadion van Camp Nou in Barcelona niet kende en een andere Marokkaan die de naam van de Koning van Spanje niet wist.
Lees meer
Een Spaanse rechtbank heeft het Spaanse burgerschap aan een Marokkaanse vrouw geweigerd nadat zij verklaarde dat Sebta Marokkaans was.
De Spaanse justitie heeft besloten om de nationaliteit niet toe te kennen aan een Marokkaan vanwege zijn slechte kennis van de Spaanse taal.
Een Marokkaanse man die sinds 1999 in Spanje woont heeft de Spaanse nationaliteit niet gekregen omdat hij niet de juiste antwoorden gaf tijdens de inburgeringstest.
Zwitserland heeft de nationaliteit geweigerd aan een moslimkoppel dat geen hand wenste te schudden aan mensen van het ander geslacht.
De Spaanse Guardia Civil heeft op woensdag twee mannen met de Marokkaanse nationaliteit gearresteerd voor het plannen van terroristische aanslagen.
De plaatselijke autoriteiten in Melilla werken aan een hervorming van de wet volgens dewelke baby’s die in de enclave worden geboren systematisch recht hebben op de Spaanse...
In Spanje heeft de Guardia Civil begin deze week een Marokkaanse man gearresteerd die met zijn jetski migranten vanuit Marokko naar het Europees land vervoerde.
Een 21-jarige Marokkaanse vrouw is maandagavond in het Spaanse Dúrcal bij Granada door haar man doodgestoken.
De traditie blijft behouden. De pas benoemde Spaanse Premier Pedro Sánchez wordt voor zijn eerste officieel bezoek aan het buitenland in Marokko verwacht.
Samira Yerou, een Spaanse vrouw van Marokkaanse afkomst die in Spanje tot 5 jaar celstraf werd veroordeeld voor terrorisme, heeft in haar cel zelfmoord gepleegd.