7 juni 2018 - 19:10 - Marokko
Een man van Marokkaanse afkomst is een tweetal weken geleden door zijn racistische buurman met vijf kogels neergeschoten in het Franse Bordeaux.
Het slachtoffer overleed maandag aan zijn verwondingen in het academisch ziekenhuis van de Franse stad. Hij was in het ziekenhuis opgenomen met verwondingen aan de schouders, been en arm en was na te zijn verzorgd naar huis terug gestuurd. Twee kogels in zijn rug konden niet worden weggehaald door de dokters.
De toestand van het 39-jarige slachtoffer, vader van vier kinderen, verergerde vorige week. Hij keerde naar het ziekenhuis waar hij maandag hersendood werd verklaard. Volgens zijn advocaat probeerde het medisch team hem nog te reanimeren.
"Het is niet eens een zwaard van Damocles, hij heeft me vermoord. Ik kan mijn kinderen niet eens meer dragen, want van de ene op de andere dag kan ik verlamd raken, omdat mijn leven voorbij is. Ik zal nooit meer kunnen werken.", verklaarde het slachtoffer toen hij nog leefde.
De schutter werd gearresteerd en aangeklaagd voor poging tot moord met een racistisch karakter.
Lees meer
De rechtbank van El Jadida heeft een jonge vrouw en haar minnaar uit Bir Jdid tot levenslang veroordeeld voor de moord op haar echtgenoot.
Een jonge Marokkaan is afgelopen vrijdag door een groepje migranten doodgestoken in Velika Kladusa, in het noordwesten van Bosnië.
Een 43-jarige man van Marokkaanse afkomst is dinsdag overleden na in de slagerij waar hij werkte in Den Haag te zijn neergestoken.
Een man die zichzelf een tiental dagen geleden in brand had gestoken in een Marjane supermarkt in Agadir, is aan zijn verwondingen overleden.
Een leerling heeft maandag in Salé tijdens het eindexamen een docent aangevallen die toezicht hield op de examens.
Loubna was pas 14 jaar en een voorbeeldige leerlinge. Het tienermeisje kwam zaterdag bij een verkeersongeval in Tanger om.
Het nieuw provinciaal ziekenhuis van Salé dat een tiental dagen geleden door Koning Mohammed VI werd ingehuldigd, is al terug gesloten.
Een Marokkaan uit Frankrijk is zondag overleden na een val van 160 meter in Chefchaouen in het noorden van Marokko.
Twee jongens zijn woensdag om het leven gekomen toen de muur en het dak van een pand plots instortten in Oujda.
Journalist Rabii Ablaq is in het ziekenhuis opgenomen. De activist van de Hirak protestbeweging werd op dinsdag 26 juni tot vijf jaar gevangenisstraf veroordeeld.