25 juni 2022 - 10:00 - Wereld
De Spaanse politie is erin geslaagd een jongeman te identificeren die begin mei levend verbrand werd aangetroffen op een bouwterrein in Algeciras. Het slachtoffer van Marokkaanse afkomst is aan zijn verwondingen overleden, maar kon niet geïdentificeerd worden omdat hij geen kleding droeg en geen documenten bij zich had.
Op 2 mei werd de jongeman nog levend gevonden door de bewaker van de bouwplaats. Hij waarschuwde de politie, die ter plaatse ontdekte dat het slachtoffer levend verbrand was. Het slachtoffer werd met spoed naar het ziekenhuis gebracht, maar stierf twee dagen later. Er werd meteen een onderzoek opgestart.
Lees ook: Marokkaan steekt zichzelf live in brand op Facebook
Volgens de eerste waarnemingen van de gerechtelijke- en de forensische politie, beschikte de jongeman niet over documenten om hem te identificeren, noch over een mobiele telefoon of enige andere persoonlijke bezitting, waardoor het moeilijk was hem te identificeren.
Maar onderzoekers hebben hem uiteindelijk geïdentificeerd. Het betreft een 22-jarige Marokkaan die onlangs vanuit Madrid in Algeciras was aangekomen. Na een inspectie van het verlaten huis waarin hij sinds zijn aankomst woonde, waarbij ook drones werden ingezet, vonden rechercheurs zijn rugzak, een verbrand T-shirt, andere kleren en drie blikken nagellakremover.
Lees ook: Man die Marokkaanse vriendin in brand wilde steken gearresteerd
Uit een analyse van de gevonden voorwerpen concludeerden de onderzoekers dat de oplosmiddelen door het slachtoffer waren gekocht, waardoor de theorie van moord kon worden uitgesloten. De onderzoekers denken eerder aan een ongeval of zelfmoord. De resultaten van het onderzoek zijn ter beschikking gesteld van de bevoegde gerechtelijke autoriteit.
Real Madrid geeft jonge slachtoffer aardbeving Al Haouz nieuwe thuis
Halal vlees op school in Canada, ouders boos
Prinses Lalla Salma duikt weer op in Marokko
Laatste rit in noodlottige kabelbaan: het verhaal van Hind en Aziz
Drie jaar cel voor Marokkaanse activiste Saida El Alami na koninklijke gratie
Mel B onthult reden achter tweede huwelijk in Marokko
Halal vlees op school in Canada, ouders boos
Laatste rit in noodlottige kabelbaan: het verhaal van Hind en Aziz
Algerije aan VN: "Niet zonder Polisario"
Toeristen riskeren celstraf na kus in moskee (video)
Minister Rachida Dati in opspraak door juwelenschandaal
Het verhaal van Marokkaanse Nada, die als 9-jarige door een sekte werd ontvoerd
Luxeleven Redouan wordt zijn ondergang in België
Redouan Achergui krijgt 30 jaar cel voor moord op Yentl Heylen