16 juli 2016 - 19:15 - Marokko
De laatste Marokkaanse gevangene van Guantanamo Bay heeft toestemming gekregen van de Amerikaanse autoriteiten om naar Marokko terug te keren.
Abdul Latif Nasir staat volgens de krant Miami Herald op een lijst van 29 gevangenen die binnenkort voorwaardelijk zullen vrijkomen en naar hun land van herkomst zullen mogen terugkeren.
De advocate van Abdul Latif Nasir liet intussen weten dat haar cliënt in Marokko reeds een arbeidscontract heeft gesloten met een waterzuiveringsbedrijf en dat hij er veel familie heeft.
Toch blijft Abdul Latif Nasir als gevaarlijk beschouwd, met name vanwege zijn samenwerking met Al Qaeda in het verleden. Hij was ook opleider bij de Taliban en vocht mee tegen het Amerikaans leger.
Of Marokko de terugkeer van de 51-jarige terreurverdachte goedkeurt is nog niet zeker.
Marokkanen in opstand tegen zomertijd
Marokko: 430 km aan HSL-lijnen in 5 jaar
Racisme in België live op televisie onthuld
Ongelooflijke comeback: Marokko Afrikaans kampioen zaalvoetbal!
Nieuwe baan voor Tarik Sektioui
Anti-Amazigh racisme teistert Marokkaanse voetbal
Marokkanen in opstand tegen zomertijd
Marokko: 430 km aan HSL-lijnen in 5 jaar
Marokko bouwt gigantische scheepswerf om Spanje (en Europa) uit te dagen
Veel vluchten naar Marokko geannuleerd
Marokko en Algerije wedijveren ook over militair budget
Douanier in joggingbroek! Marokko kijkt verbaasd
Nador maakt van Kariat Arekmane vakantieparadijs
Cannabisthee? Marokko lanceert commercialisering