5 januari 2020 - 17:00 - Wereld
Een 22-jarige Marokkaan is afgelopen maandag door de rechtbank van Toulouse in Frankrijk tot drie maanden gevangenisstraf veroordeeld omdat hij een stuk geitenkaas in een supermarkt had gestolen.
De twintiger verblijft illegaal in Frankrijk. Hij vertelde aan de rechter dat hij al drie dagen niets had gegeten toen hij besloot om een stuk kaas te stelen.
La Dépêche du Midi schrijft dat de jongeman samen met een vriend was op het moment van de diefstal. De vriend wist te ontsnappen, waarop de beklaagde bij een handgemeen betrokken raakte met een veiligheidsagent.
Het Openbaar minister had van 5 tot 8 maanden gevangenisstraf geeist, maar de rechter oordeelde dat dat "te streng" was, vooral omdat de jongeman een blanco strafblad heeft.
Volgens de advocaat van de jongeman blijft de straf "overdreven streng", met name omdat de veiligheidsagent geen verwondingen opliep.
Lagere straf voor Marokkaanse rechter na excuses
Rusland wil bemiddelen in Sahara-conflict
Visummaffia in Nador: 5000 dirham voor een afspraak
Man en vrouw dood gevonden in huis in Tanger
Schokkende video: vrouw en kind op straat mishandeld in Tetouan
Foto van ’wondermoskee’ in Los Angeles viraal
Marokko oorzaak zware crisis tussen Algerije en Frankrijk
Marokko heeft mooiste stand op Vakantiebeurs Utrecht
Advocaat Inez Weski: "8000 berichten uitgewisseld met zoon Taghi"
Naam Mohammed populairder dan ooit in Nederland
Spanje wil belasting van 100% voor huizenkopers uit Marokko
Onvrede onder Marokkaanse leraren in het buitenland
Europa: valse waarschuwingen om Marokkaanse export te schaden
Schandaal in Rotterdam: belastinggeld naar kaasfabriek in Marokko