29 april 2019 - 18:00 - Marokko
Een jonge Marokkaan die Algerije als toerist bezocht, is door de Algerijnse justitie tot 12 jaar gevangenisstraf veroordeeld voor spionage.
Alyaoum24 sprak met de broer van Abdessamad. Hij vertelde dat zijn broer op vakantie was in Algerije. Tijdens een uitstapje met een vriend nam hij enkele foto’s van een voetbalwedstrijd. Hij werd daarvoor door de politie gearresteerd.
In zijn telefoon vonden de agenten de telefoonnummers van Premier Saadeddine El Othmani en een foto met regeringswoordvoerder Mustapha El Khalfi. Hij werd als gevolg aangeklaagd voor spionage-activiteiten voor Marokko.
"Pas een maand na zijn arrestatie hoorden we dat hij in Algerije was opgepakt. We huurden een advocaat in maar die ging lopen met ons geld en de medicijnen van mijn broer", aldus Abbass volgens wie zijn broer regelmatig Algerije bezocht.
Het vonnis werd in eerste aanleg uitgesproken en in beroep bevestigd. De Marokkaanse consulaire autoriteiten weigerden de jongeman eerst bij te staan maar stellen de zaak nu te volgen.
Real Madrid geeft jonge slachtoffer aardbeving Al Haouz nieuwe thuis
Halal vlees op school in Canada, ouders boos
Prinses Lalla Salma duikt weer op in Marokko
Laatste rit in noodlottige kabelbaan: het verhaal van Hind en Aziz
Drie jaar cel voor Marokkaanse activiste Saida El Alami na koninklijke gratie
Mel B onthult reden achter tweede huwelijk in Marokko
Prinses Lalla Salma duikt weer op in Marokko
Drie jaar cel voor Marokkaanse activiste Saida El Alami na koninklijke gratie
Opmerkelijke uitspraak in Marokko: ontrouwe man hoeft cel niet in
Marokko rijdt toekomst in: 43.000 nieuwe vrachtwagens
Marokko pakt goudmarkt aan: goedkoper goud voor iedereen?
Ophef om haastige opknapbeurt voor komst Koning Mohammed VI
Spectaculaire redding in Al Hoceima: man vast op steile rotswand (video)
Zieke baby krijgt eindelijk hulp na grootschalig protest in Marokko