Spanje: Marokkaan opgepakt die terroristische aanslagen plande
De Spaanse politie heeft in samenwerking met de inlichtingendienst een Marokkaanse terreurverdachte gearresteerd.
7 juli 2019 - 18:00 - Wereld
De rechtbank van Oran in Algerije heeft de rai-zanger Cheb Hicham tot 15 jaar gevangenisstraf veroordeeld voor cocaïnesmokkel.
Lexpressiondz bericht dat de zanger samen met negen andere verdachten terecht stond. Vijf van hen werden net zoals hem tot 15 jaar celstraf veroordeeld. De vier andere verdachten werden bij verstek tot levenslang veroordeeld.
Cheb Hicham was volgens het onderzoek van de Algerijnse politie, de leider van de drugsorganisatie. Zijn rechterhand is een Marokkaan bekend als "Miloud El Maroki" of "Miloud de Marokkaan" die de volgende 15 jaar in een Algerijnse cel zal doorbrengen.
De bende werd opgerold nadat een auto met 1 kilo cocaïne en 10.000 XTC-pillen werd onderschept. Onderzoek toonde aan dat de organisatie door de zanger werd geleid.
Lees meer
De Spaanse politie heeft in samenwerking met de inlichtingendienst een Marokkaanse terreurverdachte gearresteerd.
Een gezamenlijk onderzoek van de Marokkaanse en Spaanse politie heeft eerder deze week de inbeslagneming van 1,6 ton cannabis in het Franse Beziers mogelijk gemaakt.
Zeker 103 kinderen, waaronder een merendeel Marokkanen, zouden in Spanje door een criminele organisatie van zeven mensen zijn uitgebuit.
Een criminele organisatie die Marokkanen uitbuitte in landbouwbedrijven in de Spaanse provincie Lugo zijn tot strenge gevangenisstraffen veroordeeld door een Spaanse rechtbank.
Een Marokkaanse man is in Zwitserland in beroep tot 8 jaar gevangenisstraf veroordeeld voor poging tot moord.