15 februari 2018 - 16:00 - Wereld
Een Marokkaanse terreurverdachte is woensdag tijdens een gezamenlijke antiterreuractie van de Frans en Spaanse politie gearresteerd. De man wordt ervan verdacht mee te hebben geholpen aan de aanslag op een Thalys trein tussen Amsterdam en Parijs in 2015.
Volgens een verklaring van het Spaanse ministerie van Binnenlandse zaken gaat het om een 35-jarige Marokkaan die illegaal in Spanje verbleef en jarenlang in de regio van Almeria woonde.
Onderzoek van de Spaanse veiligheidsdiensten toonden aan dat de verdachte nauwe banden had met de leider van de terreurcel, Ayoub El Khazzani, die gewapend aan boord van de trein reisde.
De verdachte zou een logistieke steun hebben geleverd door leden van de cel door meerdere Europese landen te vervoeren, aldus het ministerie. Hij verbleef een tijdje in Marokko en keerde vervolgens naar Frankrijk. Zijn volgende bestemming was België. Hij werd heel die tijd in het oog gehouden door de Spaanse politie.
Lichaam vrouw gedumpt bij ziekenhuis in Marokko
ElGrandeToto weigert podium te delen met Saad Lamjarred
Ouders krijgen gelijk, baby in Marokko mag ’Massinissa’ heten
Strafschop bevrijdt Marokko en leidt tot kwartfinaleplek
Marokko’s cannabisbazen komen naar Amsterdam
Influencer Yasmin was eigenlijk een man, schandaal in Arabische wereld
Marokkaanse journalist door hel op Cuba vanwege pro-Israëlische mening
Kamervragen over stichting van profvoetballer Redouan El Yaakoubi
Verwarde Marokkaanse van dak in Istanbul gehaald en land uitgezet
’Imad Marrakech’ gaf vanuit Brusselse cel opdracht voor (vergis)moord
Terugroepactie in Marokko geproduceerde Peugeots
Mocro Maffia-acteur Marouane Meftah in de fout
Vrouw in Antwerpen vermomt zich als moslima om diefstal te plegen
Onveilig Brussel: de keiharde oproep van burgemeester Saliha Raïss