Zoeken

Leden maffia veroordeeld voor kopen nier Marokkaan in Spanje

- Wereld

Geschreven door Fouad Badel

Het Hooggerechtshof van Barcelona heeft de veroordeling in eerste aanleg van vier verdachten, waarvan drie leden van eenzelfde familie, bevestigd. De verdachten hadden 6000 euro aan een Marokkaan aangeboden om zijn nier te kopen. Ze werden daarvoor tot zes jaar gevangenis veroordeeld.

Het slachtoffer verbleef illegaal in de regio van Tarragona. Hij had geen inkomen en bedelde om te overleven toen hij door de verdachten ervan werd overtuigd zijn nier te verkopen voor 6000 euro. Om dat te doen werd hem gevraagd om naar het ziekenhuis te gaan en zijn "gratis, bewust en vrij" akkoord te geven en een notarisdocument te ondertekenen.

Op het laatste moment weigerde de Marokkaan het document te ondertekenen. De vier beklaagden reageerden woedend op zijn besluit. Hij werd volgens de politie beledigd en mishandeld.

De rechtbank oordeelde dat de beklaagden van de fragiele economische situatie van het slachtoffer wilden profiteren om hem ervan te overtuigen zijn nier te verkopen. De vader en één zoon werden tot 6 jaar gevangenisstraf veroordeeld. De tweede zoon, voor wie de nier bestemd was, kreeg vier jaar celstraf. Een vriend van de familie kreeg eveneens zes jaar cel opgelegd voor orgaanhandel.

Lees meer

Marokkaan in Frankrijk tot 6 jaar cel veroordeeld voor drugskonvooi

De rechtbank van Nancy in Frankrijk heeft een Marokkaan tot 6 jaar gevangenisstraf veroordeeld voor zijn deelname aan een go-fast drugskonvooi.

Marokkaan die zwangere vrouw in Spanje wilde verbranden veroordeeld

De rechtbank van Salt in Spanje heeft een Marokkaanse man tot 13 jaar gevangenisstraf veroordeeld. De beklaagde had getracht zijn zwangere vrouw levend te verbranden.

Spanje pakt maffia die nier kocht van Marokkaan

De politie heeft in het noorden van Spanje vijf mensen gearresteerd omdat ze onder meer een nier hadden gekocht van een arme Marokkaanse man. De nier was bestemd voor de zoon...

Spanje: Marokkaan veroordeeld voor moord op zuster

Een Marokkaanse onderdaan is door de rechtbank van Torremolinos in het zuiden van Spanje, tot 20 jaar gevangenisstraf veroordeeld voor de moord op zijn zuster.

Zeven demonstranten uit Imzouren veroordeeld

De criminele kamer bij het Hof van Beroep in Al Hoceima heeft eerder deze week zeven demonstranten uit Imzouren veroordeeld.

Bladna.nl

Bladna.nl - 2026 - Contact - Over Bladna.nl - Privacybeleid - Ons team