16 december 2024 - 16:20 - Sport
De Spaans Marokkaanse voetballer Lamine Yamal heeft op Instagram zijn nieuwe Adidas F50 voetbalschoenen getoond. De 17-jarige sterspeler heeft de vlaggen van zijn beide ouders - Marokko en Equatoriaal-Guinea - op de schoenen laten zetten.
Lamine Yamal, die afgelopen woensdag werd uitgeroepen tot man van de wedstrijd in de Champions League-wedstrijd tussen Borussia Dortmund en FC Barcelona, kreeg in juni van dit jaar veel kritiek door zijn voetbalschoenen met daarop de vlaggen van Marokko en Equatoriaal-Guinea, als eerbetoon aan zijn ouders.
Lees ook: Controverse over "Marokkaanse schoenen" Lamine Yamal
De jonge speler, geboren in Spanje, heeft een Marokkaanse vader en een moeder uit Equatoriaal-Guinea. Deze biculturele achtergrond is voor hem een punt van trots, maar het tonen van de Marokkaanse vlag op zijn schoenen terwijl hij voor het Spaans elftal speelt, zorgde toen online voor opschudding. Spaanse fans vroegen zich op sociale media af waarom Lamine Yamal het Marokkaanse symbool droeg terwijl hij voor Spanje uitkomt. Een aantal gebruikers beschreef zijn keuze zelfs als ’provocerend’.
Lees ook: Lamine Yamal is Marokko niet vergeten
Ook Marokkaanse supporters waren niet blij met de voetbalschoenen van het jong talent. Sommigen oordeelden dat de Marokkaanse vlag op zijn schoenen respectloos. "De Marokkaanse vlag vertegenwoordigt onze waardigheid en identiteit, deze op een schoen plaatsen is vernederend," was een veelgehoorde reactie.
Marokko en Portugal in gesprek over stroomkabel
Legale cannabis in Marokko "niet om coffeeshops te openen!"
Oplichter steelt luxe Mercedes met slimme truc in Tetouan
Verhaal 100-jarige dakloze Marokkaanse die in Tilburg is fake
ToxicPanda-malware steelt bankgegevens in Marokko
Koning Mohammed VI stuurt 180 ton hulp naar Gaza
FIFA-baas Gianni Infantino duikt op in Chefchaouen
Atlas Leeuwen azen op lucratieve premies in Oost-Afrika
Afrika Cup: Marokko’s finale vloek
Marokko aast op Formule 1-comeback met miljardenproject bij Tanger
Marokkaanse voetballer doodgeschoten door Algerijnse marine
Yassine Bounou dicht bij megacontract in Saoedi-Arabië
Riyad Mahrez vol lof over Marokko (video)
Hakim Ziyech toch terug naar Turkije