16 december 2024 - 16:20 - Sport
De Spaans Marokkaanse voetballer Lamine Yamal heeft op Instagram zijn nieuwe Adidas F50 voetbalschoenen getoond. De 17-jarige sterspeler heeft de vlaggen van zijn beide ouders - Marokko en Equatoriaal-Guinea - op de schoenen laten zetten.
Lamine Yamal, die afgelopen woensdag werd uitgeroepen tot man van de wedstrijd in de Champions League-wedstrijd tussen Borussia Dortmund en FC Barcelona, kreeg in juni van dit jaar veel kritiek door zijn voetbalschoenen met daarop de vlaggen van Marokko en Equatoriaal-Guinea, als eerbetoon aan zijn ouders.
Lees ook: Controverse over "Marokkaanse schoenen" Lamine Yamal
De jonge speler, geboren in Spanje, heeft een Marokkaanse vader en een moeder uit Equatoriaal-Guinea. Deze biculturele achtergrond is voor hem een punt van trots, maar het tonen van de Marokkaanse vlag op zijn schoenen terwijl hij voor het Spaans elftal speelt, zorgde toen online voor opschudding. Spaanse fans vroegen zich op sociale media af waarom Lamine Yamal het Marokkaanse symbool droeg terwijl hij voor Spanje uitkomt. Een aantal gebruikers beschreef zijn keuze zelfs als ’provocerend’.
Lees ook: Lamine Yamal is Marokko niet vergeten
Ook Marokkaanse supporters waren niet blij met de voetbalschoenen van het jong talent. Sommigen oordeelden dat de Marokkaanse vlag op zijn schoenen respectloos. "De Marokkaanse vlag vertegenwoordigt onze waardigheid en identiteit, deze op een schoen plaatsen is vernederend," was een veelgehoorde reactie.
Racisme in België live op televisie onthuld
Ongelooflijke comeback: Marokko Afrikaans kampioen zaalvoetbal!
Nieuwe baan voor Tarik Sektioui
Anti-Amazigh racisme teistert Marokkaanse voetbal
Marokko bouwt gigantische scheepswerf om Spanje (en Europa) uit te dagen
Veel vluchten naar Marokko geannuleerd
Ongelooflijke comeback: Marokko Afrikaans kampioen zaalvoetbal!
Nieuwe baan voor Tarik Sektioui
Anti-Amazigh racisme teistert Marokkaanse voetbal
Remco Evenepoel woest: "Oumi komt uit welgestelde Marokkaanse familie!"
Afrika Cup finale Marokko-Tanzania vandaag: om hoe laat en op welke zenders?
Jonge speler centraal in strijd tussen Marokko en Spanje
Atlas Leeuwinnen: Marokko verzekert zich van dubbele droomkwalificatie
Walid Regragui deelt mooie momenten