27 juli 2020 - 21:40 - Economie
Marokkanen hebben sinds het begin van de coronavirus pandemie hun koopkracht sterk zien dalen. Dat blijkt uit een nieuw onderzoek van de Hoge Planning Commissie (HCP).
Dit onderzoek werd tussen 15 en 24 juni verricht op een steekproef van 2169 Marokkaanse huishoudens en geeft een overzicht van de negatieve impact van de gezondheidscrisis en de sanitaire noodtoestand.
Als enkel naar de beroepen wordt gekeken daalde het inkomen van ambachtslieden en gespecialiseerde arbeiders met 86%, van handelaars met 84%, van landbouwers met 77% en van hoge kaderleden met 26%.
Een Marokkaanse huishouden op twee geeft sinds het begin van de pandemie ook minder uit voor voedsel. Drie op tien huishoudens geven minder uit aan fruit en een op vier huishoudens eet minder rood vlees en vis. Op het platteland is deze daling nog belangrijker.
Volgens de enquête zal de situatie de komende maanden geleidelijk aan verbeteren. 82% van de huishoudens die hun voedseluitgaven hebben verlaagd, verwachten dat nog enkele maanden te moeten doen.
Geldafpersing op Marokkaanse weg (video)
Europa zoekt naar deze vermiste Marokkaanse topsporters
Politicus vast voor vastgoedfraude in Tanger
Belangrijke verbindingsweg in Nador is "een schande"
Marokkaans raadslid doneert lever om tante te redden
Nederlander betrapt met camper vol hasj bij grens Marokko
Marokko kiest voor nieuw belastingstelsel
Royal Air Maroc floreert, Air Algérie blijft achter
Chinese auto-invasie in Marokko baart zorgen
Marokko’s kostelijke strijd om oogsten te redden
Russische diesel via Marokko naar Spanje gesmokkeld
Slim belasting besparen op je woning in Marokko
Emirates werft massaal cabinepersoneel in Marokko
Hollands groen verovert Marokko!