16 maart 2011 - 00:10 - Marokko
Verschillende activisten van de stad Casablanca hebben zich voorgesteld om de Koninklijke toespraak van 9 maart uit te leggen in het dialectisch Arabisch, zodat elke burger de omvang van het project voor de grondwettelijke hervorming, hetwelk aangekondigd werd door koning Mohammed VI, zou kunnen begrijpen.
Hoogleraren in grondwettelijk recht en deskundigen van massacommunicatie hebben zich vrijwillig aangeboden om de boodschap van de toespraak van koning Mohammed VI uit te leggen aan de bevolking van de stad.
Het initiatief, onder leiding van de "Beweging 9 maart" en verenigingen "Carrières Centrales" en "Anouar" voor menselijke ontwikkeling, zal worden voorafgegaan door een advertentiecampagne om mensen die de koninklijke toespraak niet helemaal begrepen hebben, uit te nodigen om eind van de week in een hotel in de stad samen te komen teneinde daar de uitleg over het project te volgen.
Prijzenswaardig initiatief, want zelfs als de toespraak werd gevolgd door 5 miljoen Marokkanen, moeten we niet vergeten dat het analfabetisme in Marokko nog 8 miljoen mensen treft.
Racisme in België live op televisie onthuld
Ongelooflijke comeback: Marokko Afrikaans kampioen zaalvoetbal!
Nieuwe baan voor Tarik Sektioui
Anti-Amazigh racisme teistert Marokkaanse voetbal
Marokko bouwt gigantische scheepswerf om Spanje (en Europa) uit te dagen
Veel vluchten naar Marokko geannuleerd
Marokko bouwt gigantische scheepswerf om Spanje (en Europa) uit te dagen
Veel vluchten naar Marokko geannuleerd
Marokko en Algerije wedijveren ook over militair budget
Douanier in joggingbroek! Marokko kijkt verbaasd
Nador maakt van Kariat Arekmane vakantieparadijs
Cannabisthee? Marokko lanceert commercialisering
Marokko zet AI-camera’s in op scholen
Royal Air Maroc start nieuwe directe vlucht