18 september 2019 - 10:50 - Marokko
Koning Mohammed VI heeft de aanslag van afgelopen zaterdag op twee olie-installaties in Saoedi-Arabië ferm veroordeeld. Meerdere andere staatshoofden betuigden in de afgelopen dagen ook hun steun aan het koninkrijk.
In een bericht aan Koning Salman herinnert Koning Mohammed VI aan de volledige steun van Marokko aan Saoedi-Arabië. De monarch veroordeelt de aanslagen en alle andere bedreigingen bedoeld om de territoriale integriteit en interne veiligheid van het broederland in gevaar te brengen.
Mohammed VI spreekt in zijn bericht ook over de broederschap tussen de twee landen en benadrukt zijn wil om samen met Saoedi-Arabië voor de vrede te ijveren, daar de stabiliteit in Saoedi-Arabië heel belangrijk is voor de stabiliteit in Marokko.
Abqaiq, een van de grootste olie-installaties van Saoedi-Arabië, werd zaterdag met drones aangevallen. Op hetzelfde moment werd een andere olie-installatie in Al Khurais ook getroffen door een ontploffing. Door de aanvallen is de productie van olie in het koninkrijk meer dan gehalveerd.
Vlees in Marokko: "Prijzen zullen nooit meer dalen"
Prins Moulay Rachid op spoedtop in Qatar
Het verhaal van Marokkaanse Nada, die als 9-jarige door een sekte werd ontvoerd
Luxeleven Redouan wordt zijn ondergang in België
Marokko mikpunt van lastercampagne op TikTok?
Redouan Achergui krijgt 30 jaar cel voor moord op Yentl Heylen
Vlees in Marokko: "Prijzen zullen nooit meer dalen"
Prins Moulay Rachid op spoedtop in Qatar
Marokko mikpunt van lastercampagne op TikTok?
Dieven in Marokko imiteren ’La Casa de papel’
Vrouw valt dood in casino Tanger, parket eist onderzoek
Marokko onderzoekt verdacht bedrag van 100 miljoen dirham
Hond veroorzaakt ongeval: gezin sleept Marokkaanse snelwegen voor de rechter
Marokkaanse koopt in Franse onderzeeërs