17 maart 2020 - 16:30 - Wereld
De ambassadeur van Koeweit in Rabat heeft laten weten dat de autoriteiten van zijn land bereid zijn om de Koeweitse man die in Marokko verdacht wordt van pedofilie, uit te leveren.
Volgens Abdellatif Al Yahya zal deze uitlevering echter enkel plaatsvinden als zijn landgenoot schuldig wordt bevonden door de Marokkaanse justitie en wordt veroordeeld.
De diplomaat heeft van de gelegenheid gebruik gemaakt om de vele lasterlijke berichten tegen zijn ambassade in Marokkaanse media aan de kaak te stellen. Volgens hem werd de zaak zwaar overdreven.
De verdacht wordt in Marokko vervolgd voor zedendelict met een 14-jarig meisje in Marrakech. Hij was gearresteerd en vervolgens vrijgelaten na de betaling van een borgsom. De man had van de gelegenheid gebruik gemaakt om het land te ontvluchten en naar Koeweit terug te keren.
Brusselse agent veroordeeld voor lekken in moordzaak Soufiane Benali
Belasting betalen in Marokko verandert
Zorgen om dodelijke weg in Noord-Marokko
Emirati kroonprins richt holding op in Marokko
Moulay Hassan in Tanger, ook Lalla Salma verwacht
Ihattaren kiest definitief voor Marokko boven Nederland
Brusselse agent veroordeeld voor lekken in moordzaak Soufiane Benali
Spanje vreest verlies Sebta en Melilla
Marokkaanse Sahara: nu ook Rusland?
Miss Univers en Marokkaanse verloofde: afrekening op Instagram
Algerije beschuldigt Marokko van "stelen" couscous
Meer dan derde Belg heeft buitenlandse roots
Marokkaanse courgette nekt Europese boeren
Gedwongen tot huwelijk in Marokko, daarna tot seks: Ariane’s strijd