28 januari 2015 - 22:41 - Wereld
Een 8-jarig kind werd woensdag door de politie in de Franse stad Nice gehoord vanwege "verheerlijking van terrorisme". Ahmed weigerde tijdens een les "Ik ben Charlie" te zeggen.
Toen een leerkracht aan de kleine jongen vroeg of hij Charlie was, antwoordde hij naïef dat hij voor de terroristen was vanwege de spotprenten van de profeet Mohammed.
Zijn leerkracht reageerde woedend en stuurde hem naar het schoolhoofd, dat hem op zijn beurt vroeg om drie keer voor de hele klas "Ik ben Charlie" te herhalen.
De leerkracht deed vervolgens aangifte bij de politie. De kleine Ahmed en zijn vader werden woensdag twee uur lang door de politie gehoord. De agenten vroegen onder meer aan de jongen of hij wist wat terrorisme was. Antwoord: "Ik weet het niet".
Deze zaak werd gemeld door het Collectief tegen de islamofobie in Frankrijk. De organisatie verricht een belangrijk veldwerk en brengt bijstand aan slachtoffers van islamofobe misdaden.
Europa zoekt naar deze vermiste Marokkaanse topsporters
Politicus vast voor vastgoedfraude in Tanger
Belangrijke verbindingsweg in Nador is "een schande"
Marokkaans raadslid doneert lever om tante te redden
Nederlander betrapt met camper vol hasj bij grens Marokko
Rapper Anas en Fidji Ruiz zwaargewond na ongeval in Marokko
Europa zoekt naar deze vermiste Marokkaanse topsporters
Utrechtse Amir slachtoffer fatbike-drama
Hoensbroekse Yasmin (3) overlijdt na stopzetten behandeling
Palestijnse vlag op joodse profielen, Marokkaanse student veroordeeld
Veel mysterie rond dodelijke val Abdel uit raam in Brussel
Dubai levert rechterhand drugsbaron ’Monte Christo’ uit aan België
Rechtszaak Amsterdam: verdachten brachten vrouwen uit Marokko voor prostitutie
Imam Alkmaar ontslagen na Israël-trip