Herders met helikopter gered na overstroming in Marokko
Drie herders werden donderdag op spectaculaire wijze gered nadat ze werden verrast door een overstroming in de Draa-vallei. Twee helikopters werden ingezet.
16 september 2014 - 21:44 - Marokko
Een 13-jarig kind is afgelopen maandag in de regio van Tata overleden nadat hij vervuild water had gedronken. Acht mensen die van hetzelfde water dronken bevinden zich nog in het ziekenhuis.
De slachtoffers werden vergiftigd na het drinken van stilstaand regenwater nabij Tata. Dat meldden medische bronnen van de provinciale afdeling van het ministerie van Gezondheid aan persagentschap MAP.
De acht slachtoffers verkeren volgens ziekenhuisbronnen in een stabiele toestand. Over de aard van de vergiftiging wordt verder niets vermeld.
In Marokko heeft 91% van de plattelandsbevolking toegang tot schoon drinkwater. De staatsdienst voor water en elektriciteit ONEE doelt op 95% tegen eind 2015.
Lees meer
Drie herders werden donderdag op spectaculaire wijze gered nadat ze werden verrast door een overstroming in de Draa-vallei. Twee helikopters werden ingezet.
Bij een tragisch verkeersongeval op woensdag in de regio van Marrakech zijn vijf mensen om het leven gekomen. Drie gewonden verkeren nog in kritieke toestand.
Bij een busongeluk in de Marokkaanse stad Meknes zijn 34 mensen gewond geraakt. De lijnbus knalde tegen een elektriciteitspaal in het centrum van de stad.
Een enorme bosbrand heeft eerder deze week ruim 17 hectare van het Hezmar bos in de regio van Tetouan verwoest. De brand woedde ruim 24 uur lang.
De inwoners van Tetouan klagen al ruim een week over de kwaliteit van het drinkwater. De bevolking is bezorgd vanwege de verandering in de smaak, maar ook in de geur.