Vader en dochter verdronken in Marokkaanse Rif
Zondag zijn in de Rif-regio drie mensen omgekomen bij een overstroming van de wadi Aghbal in het dorpje Amhaher nabij Driouch.
- Marokko
Drie herders werden donderdag op spectaculaire wijze gered nadat ze werden verrast door een overstroming in de Draa-vallei. Twee helikopters werden ingezet.
De drie mannen werden overvallen door het water van de Oued Draa in Foum Tiba, in de provincie Tata, en raakten ingesloten op een klif. Ze werden door een speciaal reddingsteam met helikopters van de Koninklijke Gendarmerie opgepikt en naar het provinciaal ziekenhuis in Tata gebracht.
De hoge rivierstand is het gevolg van de zware regenval in de regio en op de flanken van het Anti-Atlas gebergte.
Op bevel van Hassan Khalil, Gouverneur van Tata, staat een reddingsteam 24 uur op 24 paraat. Het team bestaat uit leden van de Koninklijke Gendarmerie, het leger en de civiele bescherming. De helikopters blijven de regio overvliegen om eventuele slachtoffers te helpen.
Lees meer
Zondag zijn in de Rif-regio drie mensen omgekomen bij een overstroming van de wadi Aghbal in het dorpje Amhaher nabij Driouch.
In de regio Oued Lil nabij Tetouan heeft een grote bosbrand ruim 290 hectare verwoest. De brandweer kreeg de bosbrand pas zondag onder controle.
Bij overstromingen in Marokko zijn reeds 32 mensen om het leven gekomen volgens de meest recente cijfers van het ministerie van Binnenlandse zaken.
Bij de overstroming van een rivier in de regio van Ouarzazate zijn vier kinderen omgekomen. In de regio zijn meerdere rivieren buiten hun oevers getreden na zware regenval.
Tussen 20 en 25 november hebben de dammen in heel Marokko ruim 920 miljoen m3 water verzameld. Sommigen hebben zelfs 100% van hun capaciteit bereikt.