Zoeken

Khouribga: 120 gewonden, Nationale Raad voor Mensenrechten opent onderzoek

19 maart 2011 - 10:48 - Marokko

Geschreven door Nawel Serdouni

Bij de verdrijving dinsdagochtend van een sit-in welke op 21 februari begon voor het hoofdkwartier van de Marokkaanse Fosfaten Office (OCP), werden volgens officiële cijfers 120 mensen gewond, waaronder honderd en twaalf politie agenten, zeven demonstranten en één journalist.

De daden van vandalisme gepleegd in Khouribga en vooral gericht tegen de gebouwen van het OCP zijn gepleegd door buitenstaanders aan de demonstraties, volgens de politie. Ook de twaalf auto’s die verbrand werden hadden niets te maken met de demonstranten, gepensioneerden van de OCP, die hun recht op werk uitten.

Volgens de lokale autoriteiten zijn er geen doden gevallen, in tegenstelling tot geruchten die verspreid zijn door sommige media.

Woensdag ontmoette de secretaris-generaal van de Nationale Raad voor Mensenrechten (NCHR), Mohamed Sebbar, de provinciale autoriteiten om te onderzoeken wat er werkelijk gebeurd is in Khouribga.

Lees meer

Mohammed VI werkt aan mensenrechten

Een nieuw organisme voor mensenrechten in Marokko, de "Nationale Raad voor Mensenrechten" (CNDH), is op donderdag door koning Mohammed VI gevormd.

9000 werkloze afgestudeerden brutaal verspreidt in Rabat

De politie heeft donderdag 9000 werkloze afgestudeerden, die een bijeenkomst hielden voor het hoofdkwartier van de Marokkaanse Unie van Arbeiders (UMT) in Rabat, brutaal verspreid.

Twaalf gewonden bij brand in café Khouribga

Klanten en personeelsleden van een café in Khouribga, zijn op donderdag gewond geraakt bij een brand veroorzaakt door een gasfles.

20 maart: Amnesty International treedt in

Amnesty international, internationale organisatie voor Mensenrechten, heeft Marokko gevraagd de protestmarsen van zondag 20 maart gepland in heel het land, niet te onderdrukken.

Beweging 20 februari heeft zondag betoogd

Honderden mensen demonstreerden zondag in Al Hoceima, Tangier, Fez, Casablanca en Marrakesh, op initiatief van de Beweging op 20 februari. Dezelfde slogans als tijdens vorige...

Bladna.nl

Bladna.nl - 2026 - Contact - Over Bladna.nl - Privacybeleid - Ons team