20 december 2011 - 09:16 - Marokko
De vertrekkende Istiqlal-minister van Transport Karim Ghellab, is de nieuwe voorzitter van de Kamer van volksvertegenwoordigers voor de periode 2011-2016. Hij volgt Abdelouahed Radi, socialistische USFP-leider, op.
Karim Ghellab werd verkozen met 222 stemmen voor en 82 tegen. Zijn tegenstander was Mohamed Abou van de Nationale Groepering van Onafhankelijken (RNI).
De eerste zitting van het nieuw parlement verliep maandag tumultueus. De USFP-parlementariërs verlieten de zaal om te protesteren tegen "de accumulatie van functies" van Karim Ghellab omdat deze nog steeds minister is. Dit staat volgens de USFP in strijd met de nieuwe grondwet.
De zitting werd voorgezeten door Miloud Chaabi, decaan van het Parlement, in overeenstemming met de geldende wetten.
Luchthaven Tetouan wordt fors groter
Vrouw rapper Gims verlaat man én Marrakech
Noord-Marokko worstelt met bedelende kinderen
Royal Air Maroc wil luxe voor iedereen
Eeuwen na Al-Andalus keert Arabisch terug in Spanje
Britten verlaten Costa del Sol voor Marokko
Luchthaven Tetouan wordt fors groter
Noord-Marokko worstelt met bedelende kinderen
Royal Air Maroc wil luxe voor iedereen
Britten verlaten Costa del Sol voor Marokko
Marokko introduceert mystery guests in hotels
Vrouw van Marokkaanse expat gearresteerd voor overspel in Nador
Trouwen via TikTok: Marokkaanse fkih maken het mogelijk
Zorgen om dodelijke weg in Noord-Marokko