15 maart 2025 - 12:10 - Cultuur
Het filmteam van "Matchbox", met de Amerikaanse acteur en wereldkampioen worstelen John Cena in de hoofdrol, heeft voor de opnames gekozen voor Casablanca, Erfoud en Merzouga.
Momenteel worden er verschillende scènes opgenomen in Casablanca, waar straten en steegjes in de wijken Derb Sultan en Derb Omar zijn afgesloten voor opnames van achtervolgingsscènes met meerdere auto’s, aldus een bron binnen het productiebedrijf dat verantwoordelijk is voor de actiefilm, geïnspireerd door het kinderspeelgoed Matchbox. Scènes met de Amerikaanse geheime dienst en John Cena die probeert zijn vriendin te redden uit de handen van een gevaarlijke Russische bende, worden momenteel gefilmd.
Lees ook: Kritiek op film "The Odyssey" na opnames in Marokko
Deze superproductie zal de woestijn van Merzouga en Erfoud, waar de opnames al zijn afgerond, en de historische monumenten van de Marokkaanse economische hoofdstad in de schijnwerpers zetten, aldus dezelfde bron. Twee teams van ongeveer 360 Marokkaanse filmtechnici zijn ingezet om het project te begeleiden.
Lees ook: Tim Burton verrast Adil El Arbi en Bilall Fallah in Saudi-Arabië
Naast Marokko vinden de opnames van "Matchbox" ook plaats in Hongarije. Het budget van de film bedraagt 75 miljoen dollar, waarvan 15 miljoen bestemd is voor de productie in Marokko. De regie is in handen van de Amerikaan Sam Hargrave. Naast John Cena spelen ook Hollywoodsterren als Jessica Biel en Dania Guerra in de film.
Racisme in België live op televisie onthuld
Ongelooflijke comeback: Marokko Afrikaans kampioen zaalvoetbal!
Nieuwe baan voor Tarik Sektioui
Anti-Amazigh racisme teistert Marokkaanse voetbal
Marokko bouwt gigantische scheepswerf om Spanje (en Europa) uit te dagen
Veel vluchten naar Marokko geannuleerd
Hitmachine Saad Lamjarred levert weer: "Zwina Bzzaf"
Hollywoodster Olivia Rodrigo ontdekt de parel van Marokko (foto’s)
Zoon Naïma Samih razend!
Rechtbank straft Marokkaanse rapper ElGrandeToto
Soundos El Ahmadi nieuw jurylid Holland’s got talent
Georgina Rodríguez verrast met Arabische tatoeage (foto)
Algerijnse zanger Reda Taliani op borgtocht vrij in Marrakech
Algerijnse zanger Reda Taliani gearresteerd in Marokko