23 maart 2013 - 17:17 - Wereld
Een door Mohammed VI geweigerde handkus zorgt voor opschudding in de Ivoorkust. Bij zijn aankomst in Abidjan, trok de Koning zijn hand weg toen Georges Ouégnin hem een handkus wilde geven.
Volgens Abidjan.net was er niets beledigend in de reactie van Mohammed VI. Toen hij uit het vliegtuig stapte, week Mohammed VI af van het protocol om Georges Ouégnin, voormalige diplomaat en vriend van Hassan II, te begroeten. Ouénin reageerde door zijn hand te kussen, wat de koning weigerde.
Volgens een Marokkaanse diplomatische bron, wilde "de Koning niet dat degene die hij als een vader beschouwt, zichzelf zou kleineren". Sinds de dood van Hassan II Is Ouégnin een goede vriend van de Marokkaanse koninklijke familie gebleven.
Na het incident zei Mohammed VI het volgende over Ouégnin: "Als ik hem zie, zie ik Houphouët-Boigny en mijn vader".
Politicus vast voor vastgoedfraude in Tanger
Belangrijke verbindingsweg in Nador is "een schande"
Marokkaans raadslid doneert lever om tante te redden
Nederlander betrapt met camper vol hasj bij grens Marokko
Rapper Anas en Fidji Ruiz zwaargewond na ongeval in Marokko
Stranden Al Hoceima gekaapt, autoriteiten machteloos
Utrechtse Amir slachtoffer fatbike-drama
Hoensbroekse Yasmin (3) overlijdt na stopzetten behandeling
Palestijnse vlag op joodse profielen, Marokkaanse student veroordeeld
Veel mysterie rond dodelijke val Abdel uit raam in Brussel
Dubai levert rechterhand drugsbaron ’Monte Christo’ uit aan België
Rechtszaak Amsterdam: verdachten brachten vrouwen uit Marokko voor prostitutie
Imam Alkmaar ontslagen na Israël-trip
Oorlogsdreiging: Spaanse ambassadeur waarschuwt voor Marokko