2 maart 2019 - 13:40 - Wereld
Een nachtclub in het Italiaanse Lugo heeft besloten om de toegang systematisch aan Marokkanen te weigeren.
Hssine, een 20-jarige Italiaan van Marokkaanse afkomst, kreeg van de uitsmijter van de club Baccarà te horen dat "enkel Italianen" binnen mochten. "Aan de deur stond een grote man die mijn identiteitskaart controleerde. Hij zei toen: ’Je komt niet binnen. We willen geen Marokkanen, Tunesiërs of Oekraïners. Enkel Italianen vanavond.’"
Hssine vertelde toen dat hij door collega’s in de club was uitgenodigd en vroeg om uitleg aan de man, maar volgens Bologna Republica antwoordde de uitsmijter gewoon: "Hier kom je niet binnen!".
Mattia Malpassi, een verantwoordelijke van de club, reageerde op de zaak via Facebook: "We herinneren eraan dat de selectie aan de ingang bedoeld is om de veiligheid van onze klanten te garanderen. Opgewonden gasten, mensen die dronken aankomen, die ruzies uitlokken of vernielingen aanrichten worden buiten gelaten. Gisteren was een avond bestemd voor jonge klanten. Tijdens dergelijke avonden zijn we nog strenger aan de ingang. Onze zorg is de goede sfeer te behouden en dat gebeurt door alle vormen van ’gevaar’ aan de deuren te stoppen."
Volgens Hssine is dat echter fout: "Er was geen enkele reden om buitenlanders niet binnen te laten. Ik was nog nooit naar deze club geweest, ik was niet dronken en heb nooit iemand lastig gevallen. En ik ben Italiaan, 20 jaar geleden in Bentivoglio geboren, van Marokkaanse ouders die heel hun leven in Bologna hebben gewoond en gewerkt.".
Koning Mohammed VI onthult "Atlantisch Initiatief" voor Afrikaanse landen
Verrassend: Marokko scoort laag op gastvrijheid
Ontdekking in Marokko herschrijft einde dinosauriërs
Marokko’s nieuwe arsenaal: Drones en raketten van Israël en VS
Instagram-sensatie: Sakina Karchaoui verovert Euro 2025
Knapste politieagent van Marokko gaat viraal
Verhoogde Spaanse surveillance bij enclaves, Marokko in het vizier
Antwerpse moskee krijgt dreigbrief en kogel
Trauma na vlucht: passagier Manchester-Agadir vertelt
Amerikaanse generaal wil militaire bases naar Marokko verplaatsen
EasyJet weigert vergoeding na geannuleerde vlucht in Marokko
Helden! Agenten redden Rotterdamse Samih in zwartste uur na hartaanval vader
Antwerpse drugsbaas Omar Govers ziet celstraf oplopen tot 53 jaar
Britse regering zet streep door megakabel Marokko-VK