19 januari 2018 - 22:58 - Marokkanen in het buitenland
Asmae Belfakir, Italiaanse advocate van Marokkaanse afkomst, is uit de rechtbank van Bologna gezet vanwege haar hoofddoek. Volgens de rechter had ze het recht niet om de rechtszaal met haar hoofddoek te betreden.
De 25-jarige advocate kreeg afgelopen woensdag van de rechter te horen dat ze haar hoofddoek moest afnemen of de zaal moest verlaten. Belkafir, die de moslimgemeenschap in Bologna vertegenwoordigt, weigerde en verliet de rechtszaal.
Volgens Italiaanse media werd een nota aan de ingang van de rechtszaal opgehangen waarop staat dat "degene die een hoorzitting wil bijwonen geen wapens of stokken bij zich mag hebben, een onbedekt hoofd moeten hebben en moet zwijgen".
Yassine Lafram, voorzitter van de moslimvereniging van Bologna, heeft het besluit van de rechter veroordeeld. Volgens hem bestaat er geen enkele wet die de hoofddoek in een rechtszaal verbiedt.
De vereniging van jongen Italiaanse advocaten heeft eveneens het besluit aan de kaak gesteld. Deze wordt als "onaanvaardbaar" en "in strijd met de grondwet" beschouwd.
Marokko schrapt douanerechten op Turkse importen
Hakim Ziyech weigert miljoenenvoorstellen uit Golf
Marokkaanse en Nederlandse vrouwen sterven door explosie in Spaanse bar
Tetouan sluit vieze fastfoodzaken
Weer vrouw aangerand op straat in Tanger: publieke woede groeit
Vijgcactus in Marokko is onbetaalbare luxe geworden
Marokko onder vuur om ouderwets paspoortcontrole op veerboot
Belasting op vastgoed in Marokko: regels voor Marokkaanse diaspora
Naar Marokko met een geleende of huurauto, dit zijn de regels
Belangrijk bericht voor Marokkanen die via Sebta reizen
Nieuwe regels voor reizen naar Marokko via Spaanse havens
Marokkaanse diaspora: Marokko laat miljarden liggen
Diaspora redt Marokkaanse zomer
Marokkaanse diaspora: diepe band, geen terugkeer