29 september 2022 - 20:00 - Marokko
De Israëlische autoriteiten zeggen bereid te zijn hun nucleaire technologie te delen met Arabische landen die hun betrekkingen met de Joodse staat hebben genormaliseerd, waaronder Marokko. Dit heeft de directeur-generaal van de Israëlische Commissie voor Atoomenergie (IAEC), Moshe Edri, woensdag bekendgemaakt.
Tijdens de algemene conferentie van het Internationaal Energieagentschap in Wenen, zei Moshe Edri dat dit een nieuw keerpunt was in de betrekkingen tussen Israël en de Arabische landen. Hij verwees onder meer naar Marokko, de Verenigde Arabische Emiraten en Bahrein, die hebben ingestemd met de ondertekening van een vredesverdrag met de Joodse staat, aldus een verklaring van de IAEC.
Lees ook: Marokko traint voor nucleaire veiligheid
Door te verklaren dat Israël "bereid" is zijn nucleaire technologie te delen, bevestigde Edri de verschillende samenwerkingsovereenkomsten van Israël met deze landen. In zijn toespraak hoopte de directeur-generaal van de Israëlische Commissie voor Atoomenergie dat de in 2020 ondertekende normalisatie-overeenkomsten met Marokko, de Verenigde Arabische Emiraten en Bahrein "de weg zullen banen voor een belangrijke directe dialoog in de regio, met inbegrip van de nucleaire gremia". Hij benadrukte dat deze nieuwe samenwerking onder auspiciën van de IAEA zal plaatsvinden.
Racisme in België live op televisie onthuld
Ongelooflijke comeback: Marokko Afrikaans kampioen zaalvoetbal!
Nieuwe baan voor Tarik Sektioui
Anti-Amazigh racisme teistert Marokkaanse voetbal
Marokko bouwt gigantische scheepswerf om Spanje (en Europa) uit te dagen
Veel vluchten naar Marokko geannuleerd
Marokko bouwt gigantische scheepswerf om Spanje (en Europa) uit te dagen
Veel vluchten naar Marokko geannuleerd
Marokko en Algerije wedijveren ook over militair budget
Douanier in joggingbroek! Marokko kijkt verbaasd
Nador maakt van Kariat Arekmane vakantieparadijs
Cannabisthee? Marokko lanceert commercialisering
Marokko zet AI-camera’s in op scholen
Royal Air Maroc start nieuwe directe vlucht