8 maart 2022 - 15:00 - Wereld
Marokkaanse studenten, naast studenten uit vier andere Arabische landen, krijgen de mogelijkheid om een door Israël georganiseerde hoogtechnologische opleiding te volgen.
Met een tweet kondigde het Israëlische ministerie van Buitenlandse Zaken de opzet aan van het initiatief, waarvan studenten uit verschillende landen zullen profiteren, waaronder Marokko, de Verenigde Arabische Emiraten, Jordanië, Egypte en Bahrein. Het initiatief beoogt "de ontwikkeling van hoogtechnologische vaardigheden bij Arabische studenten".
Lees ook: Marokkaanse en Israëlische universiteiten bundelen krachten
De deelnemers zullen volgens het ministerie "cursussen volgen in Israël en worden tewerkgesteld in hightechbedrijven of in grote bedrijven die in Israël gevestigd zijn". Het ministerie licht toe dat de opleiding "op afstand" zullen worden uitgevoerd.
Lees ook: Sterke Marokkaanse delegatie naar Tel Aviv
Het opleidingsprogramma wordt voorgesteld als onderdeel van de toenadering tussen Israël en de Arabische wereld. Een van de hoekstenen van dit beleid is de hervatting van de diplomatieke betrekkingen met Marokko in december 2020.
Tienerzoon advocaat in Nador doodt vrouw met peperdure mercedes
Grote familie uit Ouezzane eist actie tegen drankmerk
Achraf Hakimi en rapper Morad samen gespot in Tanger (video)
Boko Haram-leider uitgeschakeld na tip van Marokko
Marokko doet het goed: land telt 7500 miljonairs
Wie is de nieuwe vriendin van Lamine Yamal?
Boko Haram-leider uitgeschakeld na tip van Marokko
Marokkaanse motorrijder komt om bij crash in Florida
Anas neergestoken op Palestina-demonstratie in Brussel: "Ik weet wie het was"
Veerboot naar Marokko ramt havenbarrière in Algeciras
Europese Unie wil nieuw pact met Marokko
Vrouw probeert vliegtuigdeur te openen op vlucht naar Marokko
Jacht op Mocro maffia-brein: Europa belooft beloning
Marokkaan verdacht van brand bij citadel Bastia