24 januari 2023 - 15:00 - Wereld
Marokko en Israël zijn bondgenoten geworden na de normalisering van hun betrekkingen. De twee landen werken samen op verschillende gebieden, waaronder onderwijs. Marokkaanse studenten die aan de universiteit van Haifa studeren, stellen dat "joden deel uitmaken van hun identiteit".
"Ik ben geïnteresseerd in de geschiedenis van moslims en joden. Door de generaties Marokkaanse Joden die hier nu zijn, hebben we een collectief geheugen," zei Atman Errachid. Hij is een van de eerste Marokkaanse studenten die een visum kreeg om in Israël te studeren. Net als hem hebben veel jonge Marokkanen hun studie aan deze universiteit voortgezet na de normalisatie, schrijft Israel Hayom.
Lees ook: Marokkaanse studenten naar Ben-Gurion Universiteit
Nacima Kerouad komt uit Tanger en studeert aan dezelfde universiteit voor een master in diplomatie. Ze is geïnteresseerd in de Joodse cultuur en wil er meer over leren. "Ik wil Israël zelf ontdekken, zonder dat iemand me vertelt wat ik van dit land moet denken. Ik wilde met eigen ogen zien hoe het hier is," zei ze. "Ik ontmoet veel mensen: Joden, Israëlische Arabieren, Druzen, enz. .... Ze hebben allemaal hun eigen mening over de Israëlische samenleving, politiek en conflicten. Deze meningen zijn soms tegenstrijdig, maar maken deel uit van de diversiteit van de Israëlische samenleving. Er zijn meer factoren die hen samenbrengen dan die hen scheiden."
Lees ook: Israël biedt Marokkanen opleiding aan
"We kijken ernaar uit om Marokkaanse studenten aan onze universiteit te verwelkomen," zei Naomi Reinharz van de Universiteit van Haifa. "Onze universiteit zet zich in voor diversiteit. Joodse studenten, Arabische studenten en andere studenten studeren er samen," voegde ze eraan toe. Zij benadrukte dat de opname van studenten uit landen waarmee het Abraham-akkoord is ondertekend, samen met Israëlische studenten, de academische visie van een solidaire samenleving "niet alleen voor Israël, maar voor de hele wereld verder ontwikkelt."
Real Madrid geeft jonge slachtoffer aardbeving Al Haouz nieuwe thuis
Halal vlees op school in Canada, ouders boos
Prinses Lalla Salma duikt weer op in Marokko
Laatste rit in noodlottige kabelbaan: het verhaal van Hind en Aziz
Drie jaar cel voor Marokkaanse activiste Saida El Alami na koninklijke gratie
Mel B onthult reden achter tweede huwelijk in Marokko
Halal vlees op school in Canada, ouders boos
Laatste rit in noodlottige kabelbaan: het verhaal van Hind en Aziz
Algerije aan VN: "Niet zonder Polisario"
Toeristen riskeren celstraf na kus in moskee (video)
Minister Rachida Dati in opspraak door juwelenschandaal
Het verhaal van Marokkaanse Nada, die als 9-jarige door een sekte werd ontvoerd
Luxeleven Redouan wordt zijn ondergang in België
Redouan Achergui krijgt 30 jaar cel voor moord op Yentl Heylen