14 februari 2013 - 23:18 - Economie
Abdelilah Benkirane zou Marokko voor de komende vijf jaar, in gevaar hebben gebracht. De Premier zou riskante concessies hebben gedaan aan de Wereldbank om tot 2017 leningen te verkrijgen.
"De Wereldbank zou aan Marokko voorwaarden hebben opgelegd, die een ernstige bedreiging vormen voor het concurrentievermogen van de nationale economie in de komende jaren, en waardoor ontwikkelingsprojecten aan de gang in het land zullen falen", aldus bronnen van Annahar.
IMF-bazin Christine Lagarde heeft bepaald dat Marokko enkel nieuwe leningen krijgt, als het de compensatiekas binnen de vijf jaar afschaft. Tegelijkertijd moeten er economische hervormingen worden doorgevoerd om de macro-economische evenwicht van het land te handhaven.
De Wereldbank eistte tevens de bevriezing van aanwervingen, salarissen en sociale lasten in Marokko, wat een directe invloed heeft op de koopkracht van de midden- en de arme klassen.
Abdelilah Benkirane zou gedwongen zijn geweest om op de eisen van het IMF in te gaan, om zijn regering te redden. Voor het IMF was het de enige manier om met Marokko te blijven samenwerken.
Zon, zee, strand: Martil herovert zijn kusten
Luchthaven Tetouan wordt fors groter
Vrouw rapper Gims verlaat man én Marrakech
Noord-Marokko worstelt met bedelende kinderen
Royal Air Maroc wil luxe voor iedereen
Eeuwen na Al-Andalus keert Arabisch terug in Spanje
Forbes plaatst Marokkaanse banken tussen grootste ter wereld
Marokko’s auto-industrie groeit, Spanje onder druk
Belasting betalen in Marokko verandert
Emirati kroonprins richt holding op in Marokko
Marokkaanse dirham houdt stand
Blauwe energie: Spaans geld voor eerste offshore windpark Marokko
Marokko slaat alarm: Russisch gokapp plundert deviezen
Marokko verdrievoudigt paprika-export naar Spanje