10 maart 2021 - 11:20 - Economie
Het gebruik van internet is in 2020 in Marokko met 155% gestegen als gevolg van de lockdown, zo blijkt uit cijfers van het Nationaal Agentschap voor de reglementering van telecommunicatie (ANRT). Door de veralgemening van internettoegang voor het werken op afstand, bedraagt de internettoegang 83%.
In totaal werden er aan het einde van december 2020 bijna 30 miljoen internetabonnees (vast en mobiel) geregistreerd, wat neerkomt op een stijging van 17%, of 4,4 miljoen extra abonnementen.
Het aantal mobiele internet-abonnementen, steeg met meer dan 17% tot ruim 27,74 miljoen. Het aantal 4G-klanten voor mobiel internet steeg met meer dan 30% tot bijna 20,5 miljoen.
De explosieve toename van het internetgebruik is ook opmerkelijk voor wat de optische vezels betreft. Het klantenbestand van FITCH (optische vezel), groeide in één jaar met bijna 80% tot meer dan 218.000 abonnees, volgens de ANRT-gegevens. Het aantal ADSL-klanten bedroeg eind 2020 1,6 miljoen tegen 1,47 miljoen in 2019.
Hakim Ziyech weigert miljoenenvoorstellen uit Golf
Marokkaanse en Nederlandse vrouwen sterven door explosie in Spaanse bar
Tetouan sluit vieze fastfoodzaken
Weer vrouw aangerand op straat in Tanger: publieke woede groeit
Vijgcactus in Marokko is onbetaalbare luxe geworden
Marokko waarschuwt: opgelet met wat je eet!
Marokkaanse auto-industrie onder druk: export daalt
Marokko bereidt grote economische hervorming voor
Turkije wil LNG-terminal leveren voor Nador West Med
Marokko en Oekraïne sluiten deal in Istanbul
Marokko en Turkije sluiten cruciale overeenkomsten
Chinese export domineert handel met Marokko
Marokkaanse belastingdienst boekt flinke winst
Duitse Benteler bouwt nieuwe fabriek in Marokko